26 Eylül 2016 Pazartesi


F.BAHÇE geçen haftaki Kasımpaşa galibiyetinin morali ile yüksek enerji ve pres ile başladı. G.Antep savunmasını 3 hızlı oyuncusuyla hırpalayan sarı-lacivertli ekip pozisyonlar üretti ancak gol için gereken beceriyi bir türlü sergileyemedi. 1-0 ise bir serbest vuruş ile geldi. Kaleci Gökhan’ın rahatlıkla çıkıp alması veya yumruklaması gereken topu Emenike yakın mesafeden kafayla ağlara gönderdi.

LENS iyi duran top kullanıyor ancak özellikle F.Bahçe’nin yüksek toplardaki etkili oyuncuları olan 2 stoper; Kjaer ve Skrtel’in yanı sıra Mehmet Topal’ın da duran toplarda öncelik alması gerekiyor.

BÖYLESİNE yumuşak ve organizasyonu bozuk bir takım karşısında orta alanda görev yapan Ozan Tufan ve Josef de Souza bol bol alan ve zaman bulmalarına rağmen verimli olamadılar.

EMENIKE ile Volkan Şen gayretli ancak son derece müsrif ve beceriden yoksun bir futbol oynadılar. Maç uzun süre 1-0 gidip ardından Simon Kjaer’in hatası ile 1-1’e gelip böyle sonuçlansa 2-0’a gelmediği için fatura bu 2 oyuncuya çıkacaktı. Josef’ de Souza’nın kafa golü bu 3 oyuncuyu  birden kurtarmış oldu.

YARIM DÜZİNE ATARDI

BU satırları yazmaya başlarken maç skoru 1-0’dı. F.Bahçe çok daha fazla gol atabilirdi. Kalesinde 1 veya 2 gol de görebilirdi ancak konuk G.Antep’in savunmada yaptığı yerleşim ve pozisyon hataları o kadar fazla ki tasvir etmek veya kağıda dökmek imkansız. Defansif bölgede, orta alanda veya hücumda çoğalamayan, organize olamayan ve fiziksel direnç gösteremeyen böylesine bir rakip karşısında F.Bahçe’de sadece Volkan Şen biraz becerikli olsa yarım düzine gol atardı ancak sarı-lacivertliler az kalsın böylesine yetersiz bir ekip ile berabere kalıyordu.

DICK Advocaat çok farklı kazanmaları gereken bu maçı neden böyle zorlanarak kazandıklarını sorgulamalı.