29 Eylül 2016 Perşembe


BEŞİKTAŞ ilk yarı harika bir futbol oynadı. Futbolun emrettiği herşeyi sahaya yansıttı. Başlama düdüğü ile birlikte ev sahibi olduğunu hissettirecek, nitelikli bir baskı kurdu. Bu pres karşısında D.Kiev kendi yarı alanından çıkmakta zorlandı. Sol kanatta Caner ve Adriano, sağda Quaresma; merkezde de Tolgay ve Talisca ile rakip savunmayı adeta dövdü siyah-beyazlılar...

QUARESMA muhteşem frikik golü ile maçın kilidini açma şansını yakaladı. Çünkü D.Kiev savunma takımı. Böyle bir rakip karşısında öne geçmek çok önemliydi.

İLK yarıda Dinamo Kiev Beşiktaş kalesine hiç gelemedi. Bu durum Beşiktaş’ın önde yaptığı baskıdan kaynaklandı.

ASLINDA 1-1’e kadar olan süreçte işler tamamen yolunda gidiyordu ancak duran toptan gelen beraberlik golü D.Kiev’in özgüvenini arttırdı. Golde Fabri’nin hatası vardı. Arka direğe bu kadar sert kesilen bir topa kaleci çıkmaz. Kalesinde kalsa top kucağına gelecek. Tabii ikincil hata da golü atan Tsgankov’u boş bırakan savunmada..

KOPMALAR YAŞANDI...

SON bölümde Şenol Güneş, takımın enerjisini arttırmak için değişikliğe gitti. Özellikle kanatlardan Quaresma ve Caner’in getirdiği toplarda öncelik almakta zorlandık. İlk yarıda çok aktif olan Talisca henüz 90 dakikalık yüksek tempo oynayacak bir kondisyona sahip değil ve Brezilyalı maç içinde kopmalar yaşadı. Benzer şeyleri Aboubakar için de söyleyebiliriz.

87’DE Fabri’nin yaptığı kurtarış çok değerli. Çünkü Şampiyonlar Ligi’nde her puan değerli. Evimizde 3 puan hesabı yaptığımız ve 60 dakika üstün oynadığımız maçta puan vermek üzücü. Son dakikalarda arka arkaya kazanılan duran toplarla gol aradık. Bu seviyede duran topun ne kadar önemli olduğunu vurgulamaya gerek yok. Bu pozisyonlardan da bir gol çıkabilirdi.

BEŞİKTAŞ Devler Ligi’nde daha dengeli bir pozisyon oyununa gerektiği zamanlarda yönelebilmeli. Dün gece kendisini fazla tehdit etmeyen bir rakip karşısında sahadan beraberlikle ayrılmanın nedeni ne yazık ki bu dengeyi yitirmekten kaynaklandı. Beşiktaş, skor olarak öndeyken oyunu soğutup, ayağa pas da yapabilmeli.