10 Ekim 2016 Pazartesi


SAHAYA çıkan kadromuzu görünce üşenmedim açtım baktım. Dün gece İzlanda karşısında önde oynayan 3 oyuncumuzun milli forma ile golleri var mı diye? 3’ü toplam 35 kez milli olmuşlar henüz golle tanışmamışlar. Kendi kulüplerinde zaten golcü bir kimlikleri yok. Peki bu takım nasıl gol atabilirdi dün? Sadece duran toptan Hakan Çalhanoğlu ile..

NE yazık ki bir sistem takımı değiliz. Her maç farklı kadro, farklı farklı bir tertip ile oyun alanındayız. Sürekli arayış içinde Fatih Terim. Genç oyuncular ile yola çıktık, böyle devam edeceğiz. Tamam da bu oyuncuların yeterliliğini sorgulamayalım mı? Çocuklar enerji ve mücadele ortaya koyuyorlar ancak saha içi organizasyonu ve kalite yeterli mi? Bu takım Türkiye’nin en güçlü takımı değil. En kaliteli oyuncu grubu değil. İşin gerçeği ne yazık ki bu. Dün akşam sahaya çıkan takım Dünya Kupası’na gidebilir mi? Bence gidemez. Fatih hoca belki de diyecek ki “Son 60 yılda zaten 1 kere gitmişiz, bari yeni isimler, yetenekler kazanalım”

SİSTEMLE, DİSİPLİNLE...

karşılaşmaya gelince dün gece işler bizim için kötü gitmezken talihsiz bir gol yedik. Hemen ardından şoku atlatmadan 2-0 oldu. Ancak 2-0’a hiç reaksiyon gösteremedik. Maçta gol pozisyonumuz yok. İzlanda sistemiyle, disipliniyle ve organizasyonu ile bizi bir kez daha mağlup etti.

Doğru düzgün bir ligi olmayan, 300 bin nüfüslu İzlanda’nın belli bir kadrosu ve çizgisi var.

TABİİ dünkü mağlubiyetin ardından biten bir şey yok. Bundan sonra önümüzde 3 maç= 9 puanlık bir paket duruyor. O 9 puanı alıp tabloyu bir kez daha değerlendirmek lazım. Ama dün akşam ki oyunu kimsenin beğenmediği de bir gerçek.