Halkbank, PAOK'u devirdi!

Halkbank, Erkekler Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV) Şampiyonlar Ligi B Grubu'ndaki ikinci maçında Yunan ekibi PAOK'u 3-1 mağlup etti.

21 Aralık 2017 Perşembe - 21:10

Karşılaşmaya iki takım da iyi bir başlangıç yaptı. Halkbank rakibinin  zaaflarını değerlendirerek 8-4 skor üstünlüğünü yakaladı. Rakibi karşısında büyük  üstünlük kuran Halkbank skoru 15-8'e taşıdı. Halkbank ikinci teknik molaya 16-9  önde girdi. Yunan temsilcisinin toparlanmasına izin vermeyen başkent ekibi seti  25-21 kazanarak, 1-0 öne geçti.
 
Halkbank ilk seti kazanmanın moraliyle ikinci sete iyi başladı ve 3-0  öne geçmeyi başardı. Sonrasında daha iyi bir performans ortaya koyan Yunan  temsilcisi ilk teknik molaya 8-7 önde girdi. Üstünlüğünü ikinci tek molaya kadar  sürdüren Yunan takımı bu bölümü de 16-14 önde geçmeyi başardı. Bundan sonra maç  kıran kırana bir mücadeleye sahne oldu. Konuk ekip seti 26-24 önde bitirerek,  setlerde 1-1 eşitliği sağladı.
 
Üçüncü sete iki takım da iyi başladı. Sonrasında daha iyi bir oyun  sergileyen konuk takım 6-4 öne geçti. Halkbank'ta Emre Batur file önünde 2  hücumda da başarılı oldu ve başkent ekibi ilk teknik molaya 8-7 önde girdi.  Üstünlüğünü devam ettiren Halkbank ikinci teknik molaya da aradaki farkı açarak  16-12 önde girmeyi başardı. Mustafa Oğuz Ramazanoğlu'nun servisini rakip  oyuncular karşılayamayınca Halkbank seti 25-20 kazanarak 2-1 öne geçti.
 
Yunan ekibi PAOK dördüncü sete iyi başlamasına karşın Halkbank  rakibini yakaladı ve 7-7 eşitliği sağladı. Buna rağmen teknik molaya konuk ekip  8-7 üstün girdi. Bu sette Yunan takımı Burutay Subaşı'nın smaçlarına engel  olamadı ve ev sahibi Halkbank 9-8 üstünlüğü yakaladı. İkinci teknik molaya 16-12  önde giren Halkbank seti 25-22, karşılaşmayı da 3-1 kazandı.
 
Bu sonuçla Halkbank grubundaki ilk galibiyetini aldı.
 

Etiketler: Halkbank PAOK CEV
Tüm Fikstür