Hatem Ben Arfa rüyası!

Sarı-lacivertlilerde, sürekli olarak konuşulan Hatem Ben Arfa, bir kez daha gündeme taşındı. Rennes’le sözleşmesi biten 32 yaşındaki orta sahayı Sportif Direktör Damien Comolli’nin de 18 yıldır tanıyor olması dikkatlerden kaçmadı. Finansal Fair Play için Zajc ve Eljif Elmas’ı satmayı planlayan kulüpte, bonservisi elinde olan Fransız yıldız merak uyandırdı.

05 Haziran 2019 Çarşamba - 9:18

F.Bahçe’de transfer çalışmaları tüm yoğunluğuyla devam ediyor. Bir yandan UEFA Finansal Fair Play kriterleri için çalışan, diğer taraftan yeni sezon için kadro hesapları yapan sarı-lacivertlilerde Ben Arfa ismi heyecan yarattı. 
 
2015 yılından bu yana sarı-lacivertli kulübün gündeminde bulunan ve ciddi anlamda transfer girişimleri yapılan Ben Arfa, Rennes kulübüyle resmen yollarını ayırıyor. Fransız kulübüyle sözleşmesi sona eren tecrübeli orta saha ile anlaşma sağlanamadığı ifade edildi. 
 
Rennes Başkanı Olivier Letang bir açıklama yapıp, “Hatem Ben Arfa gelecek sezon Rennes kadrosunda olmayacak” diyerek resmen bu işi noktaladıklarını duyurdu. 32 yaşındaki futbolcu ise bu gelişmelerin ardından bonservisiyle beraber serbest oyuncu statüsüne çıktı. 
 
Comolli’den övgü
 
Son 3 yıldır Ben Arfa için çalışmalar yapan Fenerbahçe de bilhassa 2016’da transfere çok yaklaşmış ancak PSG’nin araya girmesiyle sonuçlandıramamıştı. 
 
Öte yandan sportif direktör Damien Comolli de RMC Radyo’da yaptığı konuşmasında, “Ben Arfa çok iyi bir futbolcu. Aslında onunla tanışmam çok uzun senelere dayanıyor. Ben Arfa’yı 14 yaşından beri biliyorum. Ancak şu an bizim geçtiğimiz kış transfer döneminde Empoli’den transfer ettiğimiz çok iyi bir 10 numaramız var; Miha Zajc” ifadelerini kullandı.
 
Fransız idarecinin 18 yıldır Ben Arfa’yı tanıyor oluşu sonrası yeniden bir heyecan yaşandı. UEFA Finansal Fair Play kriterleri çerçevesinde Zajc ve Eljif gibi iki orta saha oyuncusunu satarak, para kazanmak isteyen sarı-lacivertlilerde, orta sahada özellikle ofansif oyun kurucu bölgesinde bir boşluk oluşacak ve Hatem Ben Arfa stilinde bir isme ihtiyaç duyulacak.
 
(Milliyet)

Etiketler:
Tüm Fikstür