Havai fişeği bomba zanneden taraftarlar izdihama yol açtı

İtalya'da bir meydana kurulan dev ekrandan Real Madrid-Juventus karşılaşmasını takip eden Juventus taraftarlarının, patlatılan havai fişekleri bomba zannederek izdihama neden oldukları, olayda çok sayıda kişinin yaralandığı belirtildi

04 Haziran 2017 Pazar - 1:54 | Son Güncelleme : 04 06 2017 - 9:21

Juventus taraftarları arasında çıkan izdihamın, patlama paniğiyle gerçekleşmiş olabileceği düşünülüyor.
 
İtalya'da dev ekranda izlenen Şampiyonlar Ligi final maçı sırasında çıkan izdihamda yaralananların sayısı 1000'e yükseldi. 
 
İtalyan haber ajansı ANSA'nın haberine göre, İspanya'nın Real Madrid takımıyla UEFA Şampiyonlar Ligi final mücadelesi veren Juventus takımının kenti Torino'da kurulan dev ekran önünde panik ve korku dolu anlar yaşandı. 
 
Emniyet mensuplarına dayandırılan haberde, dev ekran önünde binlerce Juventuslu taraftarın takip ettiği maçın son anlarında, meydanın bir bölümünde başlayan paniğin izdihama yol açtığı bildirildi.
 
Çıkan izdiham ve yerdeki kırık şişeler nedeniyle yaklaşık 1000 kişinin yaralandığı ifade edildi. 
 
Rainews kanalı ise izdihamda yaralanan 1000 kişiden 7'sinin durumunun ciddi olduğunu bildirdi. 
 
Juventus Başkanı Andrea Agnelli de maçın ardından yayıncı kuruluşa yaptığı açıklamada, "Torino'da maçın izlendiği meydanda bir şeyler olduğu söylendi. Olayın nasıl geliştiğini ve kesin bilgiyi henüz bilmemekle birlikte olayda yaralananlara dayanışma dileklerimi iletmek isterim." dedi.
 
 
    

Tüm Fikstür