Hepimiz genciz, bunları eleriz

UEFA Kupası'nda hiç yenilmeyen ve 400 dakikadır gol bile yemeyen Gençlerin hedefi Valencia'yı geçip 19 Mayıs'ta Ullevi'de final oynamak

Tayfun BAYINDIR 24 Mart 2004 Çarşamba - 19:51

UEFA Kupası'ndaki tek temsilcimiz G.Birliği, Kopenhag'da G.Saray'ın 4 yıl önce elde ettiği tarihi başarıyı yinelemek için bu akşam, turnuvanın 1 numaralı favorisi İspanyol Valencia'nın misafiri oluyor. Ankara'daki maçı Filip'in penaltı golüyle kazanan Başkent ekibi bu akşam Ispanyollar'ı elerse çeyrek finale kalacak. Ekibimiz çeyrek finalde Bordeaux-Brugge (3-1) galibi ile eşleşecek. Yarı finalde ise Barcelona, Celtic, Villarreal ve Roma dörtlüsünden birisi rakip olacak. İspanyollar'ı elemek ise kupanın kulpuna sarılmak demek.

Ullevi bizi bekliyor
Başkent ekibi, Türkiye'nin UEFA klasmanında 9'unculuk umudunu sürdürmek için turu geçmek zorunda. 2-1'lik yenilgi bile Gençler'i çeyrek finale çıkartacak. Gururumuz G.Birliği, 17 Mayıs'ta Göteborg'un Ullevi Stadı'ndaki dev finalde boy göstermek isterken, bu statta, 15 Kasım 1995'te, A Milli Takımımız tarihinde ilk kez Avrupa Şampiyonası finallerine kalma sevincini yaşamıştı. Devleri eleyen G.Birliği ayrıca oynadığı son 4 UEFA Kupası maçında gol bile yemedi (400 dakika)

Yanal-Benitez savaşı
Tarihi gecede sonucu ise Ersun Yanal ile Benitez arasındaki taktik savaşı belirleyecek. İlk randevuyu kazanan Yanal, Valencia'nın gol için saldıracağını belirterek "Rövanş daha kolay olacak" demişti. 4'lü savunmayı tercih eden Yanal'ın kozu Youla. Benitez ise Aimar'a güveniyor. Arjantinli yıldız adeta tek başına bir takım. Bu nedenle El Saka'ya büyük iş düşecek. Başkent ekibi yine sert oynayıp rakibi yıldırmaya çalışacak.

Etiketler: 0
Tüm Fikstür