Hidayet Türkoğlu: "Avrupa'daki başarılar bizi gururlandırıyor"

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkanı Hidayet Türkoğlu, "Bizi heyecanlı bir sezon bekliyor. Gerek Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi'miz, gerekse takımlarımızın Avrupa'daki mücadelelerini yakından takip ediyor olacağız. Takımlarımızın Avrupa'da elde ettikleri başarılar bizi ve ülkeyi gururlandırıyor." dedi.

AA 11 Ekim 2018 Perşembe - 11:50

Türkoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, dün Adana'da oynanan maçla  26. Kadınlar Cumhurbaşkanlığı Kupası'nı Fenerbahçe'yi 61-47 yenerek müzesine  götüren Hatay Büyükşehir Belediyespor'u tebrik etti.
 
Türk sporu ve basketbolu açısından kupanın önemine değinen Türkoğlu,  yeni tasarımıyla Cumhurbaşkanlığı Kupası'nın ilk defa sahibini bulduğunu  vurguladı.
 
Hidayet Türkoğlu, Adana'nın kadın basketboluna uzun zamandır değer  kattığını belirterek, organizasyon dolayısıyla ev sahipliği ve misafirperverliği  için yerel yöneticilere teşekkür etti.
 
Bu sene erkeklerde 12, kadınlarda da 8 takımla Avrupa maçlarında  mücadele edileceğini aktaran Türkoğlu, şöyle konuştu:
 
"Bizi heyecanlı bir sezon bekliyor. Gerek Tahincioğlu Basketbol Süper  Ligi'miz, gerekse takımlarımızın Avrupa'daki mücadelelerini yakından takip ediyor  olacağız. Takımlarımızın Avrupa'da elde ettikleri başarılar bizi ve ülkeyi  gururlandırıyor. Ülkenin Avrupa'daki konumunu değiştiriyorlar, hepsine sonsuz  başarılar diliyorum. İnşallah hem kadınlar hem de erkeklerde çok gururlanacağımız  bir yıl olur. İnşallah sorunsuz bir yıl geçiririz."
 
Milli takımlardan beklentiler
 
Türkoğlu, 2019'da Çin'de gerçekleştirilecek Erkekler Dünya Basketbol  Şampiyonası ve İspanya'da organize edilecek Avrupa Kadınlar Basketbol Şampiyonası  hakkında bilgi verdi.
 
A Milli Kadın Basketbol Takımı'nın başarılı bir grafik çizdiğini  vurgulayan Başkan Türkoğlu, şunları kaydetti:
 
"Kadın milli takımımız federasyonumuzun gurur kaynağı. İnşallah aynı  başarıyı sürdürürler. İnşallah A Milli Erkek Basketbol Takımımız Çin'deki dünya  şampiyonası müsabakalarına, daha sonra da A Milli Kadın Basketbol Takımımız  Avrupa Şampiyonası'na gider. Bizim ülke olarak bu tip organizasyonlarda her zaman  bulunmamız gerektiğine inanan bir insanım. Hepsine başarılar diliyorum."
 
  
 

Etiketler:
Tüm Fikstür