Hidayet Türkoğlu'ndan All-Star mesajı!

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, İstanbul'da 20 Ocak Pazar günü düzenlenecek Tahincioğlu All-Star 2019 organizasyonun basketbolseverlerin çocuklarıyla gelip keyif alacağı bir ortam olacağını belirterek, "İnanıyorum ki bu All-Star'da da bizi yalnız bırakmayacaklardır" dedi.

AA 17 Ocak 2019 Perşembe - 11:13

Hidayet Türkoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Sinan Erdem Spor  Salonu'nda pazar günü saat 14.00'te başlayacak All-Star'ın önemine dikkati  çekerek, basketbolseverleri organizasyona davet etti.
 
All-Star'da basketbol camiasının aile ortamında bir araya geldiğini  belirten Türkoğlu, şu ifadeleri kullandı:
 
"All-Star'a hep farklı şekilde baktım. All-Star'da kulüplerimiz,  oyuncularımız, taraftarlarımız ve bizim için daha sıcak, daha ailevi bir ortam  oluyor. Yarı sezonun yorgunluğunu atacak, bütün basketbol ailesinin orada olacağı  bir gün organize edeceğiz. İster istemez herkesin yoğun bir temposu var.  Kulüplerimizi, oyuncularımızı bu tempodan farklı bir atmosfere taşımaya  çalışacağız. Seyircilerimizin çocuklarıyla gelip keyif alacağı bir ortam.  Seyircilerimize de ne kadar teşekkür etsek azdır. İnanıyorum ki bu All-Star'da da  bizi yalnız bırakmayacaklardır. Bu süreçte bizimle olan özellikle sporcu  arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Umarım bu organizasyondan herkes mutlu  ayrılır."
 
Organizasyonu kadın hakemler yönetecek
 
Hidayet Türkoğlu, All-Star maçını kadın hakemlerin yöneteceğini dile  getirdi.
 
Organizasyonda hakem olarak Ayşenur Yazıcıoğlu, Özge Şentürk ve Sinem  Tetik'in görev alacağını aktaran Türkoğlu, "Biz her anlamda kadınlarımızı teşvik  ediyoruz. Bu anlamda da ligimizde çok başarılı kadın hakemlerimiz var.  Kadınlarımızın sporun içinde yer alması ve bu tarz organizasyonlarda olması  gerektiğini düşünüyoruz." değerlendirmesinde bulundu.
 
All-Star'da şarkıcı Edis'in de bir konser vereceğini anlatan Türkoğlu,  "Sürprizlerimiz olacak. Ben de bu işleri profesyonel ekip arkadaşlarıma  bırakıyorum. Son dakikaya kadar ben de öğrenmemeye çalışıyorum ki heyecanımı  koruyayım. Ben de orada ailemle, çocuklarımla olacağım. Basketbolseverlerin daha  çok sporla iç içe olması için saha içi biletlerimizi bile satışa çıkardık. Edis  de şarkılarıyla güzel bir şov yapacak. Herkesin beğenisini kazanacak bir  organizasyon olacağını düşünüyorum." diye konuştu.
 
Bu sezon All-Star oylamasında Türk oyuncuların geçmiş yıllara göre  daha fazla oy almasını da değerlendiren Türkoğlu, "Zaman ayırıp All-Star  oylamasına katılan herkese teşekkür ediyoruz. Yabancı kuralını getirmemizin  sebebi de Türk oyuncularımızın süresinin artmasıydı. Nitekim yavaş yavaş bunu  görmeye başladık. Bunun gerçek anlamda meyvelerini önümüzdeki yıldan itibaren  almaya başlayacağız. Sporcu arkadaşlarımız bu fırsatları iyi değerlendirsin."  şeklinde görüş belirtti.
 
All-Star açık kanal ve Youtube'da
 
Hidayet Türkoğlu, All-Star organizasyonunun ekran başından tüm  Türkiye'de izlenebileceğinin müjdesini verdi.
 
Yayıncı kuruluş Tivibu Spor'la yaptıkları anlaşmaya değinen Türkoğlu,  "Yayıncı kuruluşumuz Tivibu Spor, organizasyonu hem açık kanaldan hem de Youtube  üzerinden yayınlayacak. Bu organizasyonun tamamen açık kanalda olması yönünde  anlaşma yaptık. Tüm Türkiye'nin bu organizasyonu izleyebilmesini istiyoruz."  şeklinde konuştu.
 
"3 sayı yarışmasını şu an kazanamam"
 
Hidayet Türkoğlu, organizasyonda yapılacak 3 sayı yarışmasıyla ilgili,  "Oyunculuk döneminizde iyi bir şutördünüz. Bu yarışmaya katılsanız kazanabilir  misiniz?" sorusuna gülerek şu cevabı verdi:
 
"Şu an kazanamazdım. Daha önce belki bir şansım olabilirdi ama şimdi  zor diye düşünüyorum. Ben çok genç yaşta ABD'ye gittim ve bu Türkiye’deki  All-Star organizasyonunda olma fırsatım olmadı. All-Star ve yarışmalarda yer  alacak tüm arkadaşlar burada olmayı hak etti.  3 sayı yarışmasını kimin  kazanacağını tahmin etmek zor. Hepsine başarılar diliyorum."
 
  

Etiketler:
Tüm Fikstür