Hırvatistan'da çılgın kutlama

2018 FIFA Dünya Kupası'nda ikinci olan Hırvatistan Milli Futbol Takımı, başkent Zagreb'de coşkuyla karşılandı

16 Temmuz 2018 Pazartesi - 23:55

Rusya'nın ev sahipliğinde düzenlenen 2018 FIFA Dünya  Kupası'nda ikinci olan Hırvatistan Milli Futbol Takımı, başkent Zagreb'de büyük  bir coşkuyla karşılandı.
 
Hırvatistan Havayollarına ait özel uçakla Zagreb'deki Franjo Tudjman  Havalimanı'na gelen milli takım kafilesine, Hırvatistan hava sahasına girdikleri  andan itibaren Hava Kuvvetlerine ait uçaklar eşlik etti.
 
Milli takım kafilesi, havalimanındaki karşılama töreninin ardından  üstü açık otobüsle merkezi kutlama töreninin yapılacağı Ban Jelacic Meydanı'na  hareket etti.
 
Havalimanından şehir merkezine kadar taraftarların yoğun ilgi  gösterdiği futbolcular, yol boyunca kendilerine verilen bayrak ve formaları  imzaladı, taraftarları selamlayıp onlarla tezahürat yaptı.
 
Yoğun taraftar ilgisi nedeniyle yaklaşık 5 saat süren yolculuğun  ardından Ban Jelacic Meydanı'na gelen kafile, burada toplanan yüz binlerce kişi  tarafından sevinç çığlıkları ve meşalelerle karşılandı.
 
Futbolcular meydanda kendileri için hazırlanan sahneye çıkarak  vatandaşları selamladı. Milli takım kafilesi, söylenen marş ve tezahüratlara  eşlik etti.
 
Adeta görsel bir şölenin yaşandığı meydanda toplanan kalabalığa  seslenen takım kaptanı Luka Modric, dünya ikincisi olarak hayallerini  gerçekleştirdiklerini belirterek, tüm Hırvatistan'a destekleri için teşekkür  etti.
 
Organizatörler, Ban Jelacic Meydanı'nda 500 binden fazla taraftarın toplandığını bildirdi.
 
Bu arada, Hırvatistan Cumhurbaşkanı Kolinda Grabar Kitarovic'in de ilk  kez finale kalıp tarihi bir başarı elde eden Hırvat futbolcular ve milli takım  yetkililerine devlet madalyası takdim edeceği açıklandı.
 
Hırvatistan, 2018 FIFA Dünya Kupası final maçında Fransa'ya 4-2  yenilmişti.
 

Tüm Fikstür