İbrahim Çolak'tan gümüş madalya

Avrupa Artistik Cimnastik Şampiyonası'nda İbrahim Çolak, halka aletinde gümüş madalya kazandı.

12 Ağustos 2018 Pazar - 18:37 | Son Güncelleme : 12 08 2018 - 19:55

Avrupa Artistik Cimnastik Şampiyonası'nda milli sporcu  İbrahim Çolak, halka aletinde gümüş madalya elde etti.
 
İskoçya'nın Glasgow kentinde düzenlenen şampiyonada İbrahim Çolak,  halka aletinde 15 bin 100 puan alarak gümüş madalyanın sahibi oldu.
 
Bu sonuçla milli sporcu, Avrupa Artistik Cimnastik Şampiyonası'nda  Türkiye'ye tarihindeki ilk gümüş madalyasını getirdi.
 
Öte yandan Yunan sporcu Eleftherios Petrounias'ın altın madalya  kazandığı halka aletinde, Büyük Britanyalı Courtney Tulloch ise bronz madalyaya  ulaştı.
 
Bakan Kasapoğlu'ndan İbrahim Çolak'a tebrik  
 
Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu,  İskoçya'da düzenlenen Avrupa Artistik Cimnastik Şampiyonası'nda halka aletinde  gümüş madalya kazanan milli sporcu İbrahim Çolak'ı tebrik etti.
 
Bakan Kasapoğlu, yayımladığı kutlama mesajında şu ifadelere yer verdi:
 
"İskoçya'da  düzenlenen Avrupa Artistik Cimnastik Şampiyonası'nda  halkada gümüş madalya kazanarak tarihi bir başarıya imza atan ve ülkemize büyük  gurur yaşatan İbrahim Çolak kardeşimi gönülden kutluyorum. 2020 Tokyo Olimpiyat  Oyunları sürecinde kazanılan her madalya, bizim daha fazla umutla ve heyecanla  çalışmamıza vesile oluyor. Ay-yıldızlı bayrağımızı uluslararası arenada  dalgalandırarak göğsümüzü kabartan mili sporcumuzun başarılarının devamını  diliyorum. Kazanılan bu büyük başarıda emeği geçenlere ülkem ve şahsım adına  teşekkür eder,  şampiyonada mücadele eden tüm sporcu kardeşlerime başarılar  dilerim."
 
Glasgow kentinde düzenlenen şampiyonada 15 bin 100 puan alan İbrahim  Çolak, Türkiye'ye organizasyon tarihindeki ilk gümüş madalyayı kazandırdı.
 
  
 

Etiketler:
Tüm Fikstür