14 Haziran 2010 Pazartesi


CUMARTESİ günkü VATAN’da Stoch transferinin kahramanı olan F.Bahçe yöneticisi Cihan Kamer’in röportajı vardı.. Kamer bize aynen şunu demişti: “Chelsea’yi Aziz Yıldırım ikna etti.. Kendisinin Abramovich ile bazı görüşmeleri oldu.. Ve hem rakamı 1 milyon Euro aşağı çekti, hem 2 taksit yaptırdı..”

Aynı gün tarihte az rastlanır bir şey oldu.. fenerbahce.org, bu sözleri yalanladı.. Şu şekilde: “Aziz Yıldırım’ın Stoch transferi ile ilgili olarak Abramovich’i aradığı belirtilmektedir. Söz konusu haber doğru değildir, başkanımız Aziz Yıldırım’ın Abramovich ile bir görüşmesi olmamıştır.”

Bu ne demek? İhtimalleri sayıyorum:

1. Cihan Kamer, Aziz Yıldırım-Abramovich bağlantısını anlatırken yalan söyledi..

2. Kamer öyle demedi, biz uydurduk.. (Bu ihtimal doğru olsa ‘Yöneticimin söylemediğini yazmış bu alçaklar’ tonunda ağır bir açıklama yaparlardı.. Yapmadıklarına göre bunu es geçin..)


3. Haberin altında F.Bahçe muhabirimiz Ferudun Niğdelioğlu’nun imzası vardı.. Kamer’e yönetim tarafından alttan alta “Bizim sevmediğimiz adamla konuşursan seni işte böyle yalanlarız. Bir daha yapma” mesajı verildi..

4. Bu yönetimin bazı mensuplarının bize sürekli fısıldadığı gibi, F.Bahçe’nin yetkili bir isminin bizimle kişisel derdi var.. VATAN’da kendisiyle ilgili herhangi bir haber çıkınca çılgına dönüyor.. O nedenle özellikle çoğu haberi keyfekeder yalanlıyor.. Yanındakilere de bir nevi gözdağı vermiş oluyor..

HANGİSİ olursa olsun..

Benim o yönetimle derdim yok.. F.Bahçe ile hiç yok.. Kendi yöneticisinin lafını yalanlayan onlar.. Biz yazalım, onlar yine yalanlasın.. Bari hiç olmazsa yüzü kızarması gerekenler, arada sırada aynaya baksın..


*****Necip spor basını ve Q7

TÜRK spor medyası diyor ki: “Beşiktaş, Denizli’yi oyuna getirdi.. Schuster’e 1 hafta önceden imzayı attırdı..”
Bu necip arkadaşlara birkaç sorum var?


1. Beşiktaş ile Schuster resmi sözleşmeyi ne zaman, nerede imzaladı?

(CEVAP: Hepsi “1 hafta önce Madrid’de” diyor ya.. Aslı şu: 10 Haziran 2010 perşembe, saat 15.00’te, Marbella Club Hotel’de.. Yani, Türkiye’de “imza atıldı” haberleri çıktıktan 8 gün sonra.. Üstelik çarşamba 23.00’te başlayan sözleşme görüşmelerinden tam 16 saat sonra..)


2. Beşiktaş’ın görüştüğü Magath, Ramos, Pellegrini’nin şartları neydi?

(CEVAP: Magath kendisine yıllık 4.5, ekibine 1.5 milyon Euro istedi.. Ayrıca “Futbol A.Ş.’nin başına geçerim” dedi.. Ramos 4, Pellegrini 4.5 milyon Euro istedi.. Schuster, 3 milyondan 2.6 milyon Euro’ya indi..)


3. Denizli’nin ani gidişi, Schuster’in gelişi bir senaryo muydu?

(CEVAP: Y.Demirören, Çeşme’de tatil yapan Mustafa Denizli’nin viskisine hap attırıp beyin kanaması geçirttikten sonra.. Doktorları ayarlayıp.. Dünya çapında 3 teknik direktörü Schuster’i kurtarmak için figüranlığa ikna ettiyse.. Bertolucci kadar büyük bir yönetmen.. Buralarda kendini harcıyor..)


4. Peki medya ne yapıyor?

(CEVAP: Beşiktaş, Denizli’nin bırakma ihtimaline karşılık Schuster’i B planı olarak tutuyordu.. Celal Kolot, Denizli’nin hastaneye kaldırıldığı gün “Schuster ile imza atıldı, ben sözleşmeyi gözümle gördüm” dedi.. Bütün medya balıklama üstüne atladı..

Halbuki imza perşembe günü atıldı, Beşiktaş bu imzaya kadar teknik adamlık için 4 dünya çapında adamla görüştü, bir de üzerine Quaresma transferi patlattı..

ŞU gelişmelerden sonra necip spor medyasındaki genel havaya bakarsak “Beşiktaş yönetimi yalancı, sahtekâr, tiyatrocu..” Bana sorarsanız ise “Beşiktaş görüştükleri arasından en iyi hocayı aldı, üstüne bir de iyi transfer yaptı..”)