İlk sıra şampiyonun!

Milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, Dünya Supersport Şampiyonası'nda Katar'ın ev sahipliği yapacağı sezonun 12. ve son yarışına ilk sıradan başlayacak.

17 Ekim 2015 Cumartesi - 21:55

5 bin 380 metrelik Lusail Uluslararası Pisti'nde gerçekleştirilen  sıralama turlarında, "pole" pozisyonunu 2.00.989'luk derecesiyle Kawasaki Pucetti  adına yarışan Kenan Sofuoğlu elde etti.

Şampiyonluğu daha önce garantileyen Sofuoğlu, bu sezon Büyük Britanya Tayland ve  İspanya'daki yarışların ardından 4. kez "pole" pozisyonunun sahibi  oldu.

MG Competition'ın Fransız motosikletçisi Lucas Mahias, 2.01.781'lik  süresiyle ikinci, CIA Landlords Insurance Honda'nın Büyük Britanyalı sürücüsü  Gino Rea ise 2.01.908'lik zamanıyla üçüncü sırayı aldı.

Sıralama turları öncesinde AA muhabirine açıklamalarda bulunan  Sofuoğlu, sezonu en iyi şekilde tamamlamak istediğini belirtti. Katar'daki  koşulların yarışı zorlaştıracağına dikkati çeken milli motosikletçi, şu ifadeleri  kullandı:

"Burası gerçekten çok sıcak. Gündüz 40 derece civarında, akşamları 30  dereceden aşağı düşmüyor. Pist çok sıcak ve nem çok yüksek. Normal parkurlara  göre çok daha zor. Ayrıca gece yarışı olması tabii ki farklı. Kullanım açısından  da farklı. Bizim buradaki amacımız sezonun güzel şekilde kapatmak. Rabbim nasip  ederse burada İstiklal Marşı çaldırıp sezonu öyle kapatacağız."

Katar'da yarın 15 tur üzerinden koşulacak sezonun son yarışı, TSİ  20.30'da başlayacak.

Dünya Supersport Şampiyonası'nın Fransa'daki 11. ayağında 2. olan  Kenan Sofuoğlu, 2007, 2010 ve 2012'nin ardından kariyerindeki 4. Supersport  şampiyonluğuna ulaşmıştı. 

Tüm Fikstür