İnönü'den önce Ordu'ya elveda!

Konuk ekibin 15’te Stancu ile bir topu direkten döndü, 25’te Niang siyah-beyazlıları öne geçirdi. 90’da Yussuf kendi kalesini vururken, puanını 52’ye çıkaran Kartal rahatladı. 29 puandaki Ordu’nun kümede kalma umutları ise mucizelere kaldı

MÜFİT GÜREVİN 28 Nisan 2013 Pazar - 1:28

Bir tarafta Akhisar Bld. diğer tarafta Ordu... İlki en dipten inanarak, çabalayarak, bırakmayarak, dağılmayarak küme düşme hattının üzerine çıktı... İkincisi sezon başında Avrupa hedefi varken, adeta köprüden aşağı bıraktı kendini... İkisi de arka arkaya Beşiktaş’la oynadı... Geçen hafta Akhisar 4-1 yendi siyah-beyazlıları ve paramparça etti. Dün ise Ordu ilk yarıda biraz kıpırdansa da ikinci devrede zorlayamadı hiç. Oysa ki bu maçı kazansalar umut ışığı görünecekti onlar için. Ama kaybettiler ve artık kümede kalmaları artık mucize.

Beşiktaş ise kazandı ama keyifsiz siyah-beyazlılar. Karışık çünkü hem takım hem yönetim... Halbuki ligin ilk yarısında tek yumruk olmuşlardı, nasıl bu hale geldiler anlamak zor...

Geçelim maça... 5’te gole çok yaklaştı Beşiktaş. Maçın yıldızlarından Emre soldan kesti, Mustafa dokundu ön direkte ama top uzak direği yalayıp dışarı gitti. Sonrasında çok net iki pozisyonu var Ordu’nun.. 16’da Umbides sağdan ortaladı, Sivok uyurken önüne koşuyu Stancu yaptı ama onun teması sonrası top direkten döndü. 18’de ise Dentinho defansa yardım etti ama son çizgide onu geçen Monje, altıpasa çıkardı fakat Stancu çok zayıf vurunca top Cenk’te kaldı.

25’te ise ilk gol atıldı. Kornerde defansın uzaklaştırdığı top, Olcay’dan sekip Emre’ye geldi. O da düzeltip nefis vurdu. Top kaleci Fornezzi’den döndü ve voleyle tamamlayan Niang çataldan ağları buldu.

31’de bir karambol sonrası üçüncü son gol şansını yakaladı Ordu ama Hasan’ın 18’in içinden şutta defans iyi kapandı. 42’de ise çok güzel bir atak yaptı Beşiktaş. Bu maçta Mustafa sakatlanana kadar orta sahada oynayan Olcay, sağ kanatta önce F.Öztorun’dan kurtuldu ve sonra gerilerden gelen Fernandes’e kesti. Portekizli gelişine plase yaptı ama Fornezzi çıkardı.

Maçın kalan bölümünde ilk tehlike ise 86’da yaşandı. Yani tam 44 dakika pek bir hareket yoktu maçta. Nihayet gelen pozisyonda ise Fernandes yine penaltı noktasının 3 metre gerisinden vurdu ama yine Fornezzi’ye takıldı. Maçı bitiren pozisyon ise 90’da... Yine sonradan girip Beşiktaş’a renk katan Oğuzhan, kendisi gibi ilerleyen dakikalarda maça dahil olan Erkan’ın çok şık pasında Fornezzi ve Ömer’in arasına sızıp topa dokundu, o top önce Fornezzi, sonra Ömer’e çarpıp iğne deliğinden ağlara gitti ve siyah-beyazlılar 2-0 kazandı.

Etiketler: 0
Tüm Fikstür