İrfan Buz'dan hakeme tepki!

Spor Toto Süper Lig'in 28. haftasında deplasmanda Fenerbahçe'ye 2-0 mağlup olan Osmanlıspor'un teknik direktörü İrfan Buz, yardımcı hakemin verdiği golle oyunun seyrini değiştirdiğini belirtti.

08 April 2018 Sunday - 22:13

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan  Buz, her iki takım açısındanda çok önemli bir müsabaka oynandığını söyledi.
 
 
Maça baskı altında çıktıklarını aktaran Buz, "Fenerbahçe'yi analiz  ettiğimiz zaman futbolcu kardeşlerimiz ilk yarıda ne yapmamız gerektiğini  gösterdi. Maçtan sonra karşılaşmanın özetine baktım, 2 pozisyon var. Musa ve  Ceyhun'un pozisyonları. Takım savunmasını iyi yapan bir Osmanlıspor vardı."  ifadelerini kullandı.
 
Enteresan bir gol yediklerini vurgulayan İrfan Buz, şöyle devam etti:
 
 
"Şunu iddia ediyorum. Piero '5 santim içeride' diyor. Yardımcı hakemin  o pozisyonu görme ihtimali sıfır. Hakem konuşacak değilim ama orada golü  veriyorsunuz ve oyunun seyri değişiyor. Bizim açımızdan farklı bir yere gidiyor.  Müsabaka ne kadar 0-0 gitse Fenerbahçe o kadar risk alacak, biz de geçiş  oyunlarıyla pozisyon bulacağız. İkinci golü de biz hediye ettik. Bizim de  pozisyonumuz vardı. Fenerbahçe kendi sahasında baskı altında ama bizim açımızdan  da çok önemli bir müsabakaydı. Yardımcı hakemi tebrik ediyorum. Beş santim  içerideki o pozisyonu görme ihtimali sıfır. O pozisyonu 1 metre farklı yerde  durduğunuz zaman görme şansınız yok. Yardımcı hakemin oyunun seyrini  değiştirdiğini düşünüyorum. Fenerbahçe'yi ve Aykut hocayı 3 puan için tebrik  ediyorum."
 
 
İrfan Buz, kalan 6 haftada 9 puan almaları durumunda 37 puanla ligde  kalacaklarını düşündüğünü de sözlerine ekledi.
 

Tüm Fikstür