İrfan Buz: "Maçın kırılma anı..."

Osmanlıspor Teknik Direktörü İrfan Buz, Medipol Başakşehir maçının son çeyreğinde istedikleri gibi oynayamadıklarını ve kaybettiklerini söyledi.

29 Nisan 2018 Pazar - 20:01

Karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Buz,  "İki takım açısından da önem arz eden bir maçtı. Birisi şampiyonluk kovalıyor,  Osmanlıspor kümede kalma mücadelesi veriyor. Gerçekten iyi hazırlandık.  Başakşehir'i iyi kilitledik. 1-0 öne de geçtik." dedi.
 
Futbolcularının elinden geleni yaptığına dikkati çeken teknik direktör  Buz, şöyle devam etti:
 
"İkinci devrede bunu devam ettirmek istedik. Rakip yüzde 60, 70  ataklarını Visca üzerinden yapıyor. Bunu da biliyoruz. Gol pozisyonunda da  Visca'nın klası ortaya çıktı. Kırılma anı Regattin'in 8 metreden kaçırdığı  pozisyon. Skor 2-1 olsa maç bambaşka bir yere giderdi. Adebayor attıktan sonra  Sokol ile pozisyonumuz var. 3-1'den sonra işiniz kolay değil. Açtıktan sonra 4 de  gelebiliyor."
 
Müsabakanın son çeyreğinde istedikleri gibi oynayamadıkların anlatan  Buz, "Son dönemde pozitif futbol oynamaya çalışan bir Osmanlıspor var. Skora  bakınca bambaşka bir şey ortaya çıkıyor. Alanyaspor maçına en iyi şekilde  hazırlanarak oradaki final maçına çıkmak istiyoruz. Oyuna ortak olsak rakip risk  alacaktı. Onlar değerlendirince bambaşka bir müsabaka ortaya çıktı."  değerlendirmesinde bulundu.
 
Musa Çağıran ve Adrien Regattin'in değişiklikleriyle ilgili bir soruya  da İrfan Buz, "Musa fiziksel olarak düşmüştü. Tam randıman alamadığımız için  çıkardık. Regattin 8 metreden topu gol yapacak. Bunu atsa 2-1 öne geçiyoruz. Öne  geçsek savunmada hamlelerim olacaktı ama olmadı." ifadelerini kullandı.
 

Tüm Fikstür