İşte Bilal Başacıkoğlu'nun maliyeti

Hollanda'nın Feyenoord Kulübünden milli futbolcu Bilal Başacıkoğlu'nu renklerine katarak adından söz ettiren Kayserispor, kadrosuna dahil ettiği oyuncularla dikkati çekiyor. Sarı-kırmızılılar, Bilal Başacıkoğlu, Sakıb Aytaç ve Hasan Hüseyin Acar ile kadrosunu güçlendirirken, transferde adından söz ettiren kulüplerin başında geliyor.

21 Haziran 2018 Perşembe - 13:53

AA muhabirine açıklamada bulunan Kayserispor Kulübü Başkanı Erol  Bedir,  sezon bitimiyle beraber ellerini çabuk tutarak ihtiyaçları olan mevkilere  takviye yapmaya başladıklarını belirtti.
 
Yeni dönemde kadrolarını 5-6 oyuncu ile güçlendirmeyi planladıklarını  ve bunun üçünü gerçekleştirdiklerini aktaran Bedir, "Takımın her sene birkaç  transfere ihtiyacı oluyor. Bir tanesi eksilen oyuncuların yerine, bir diğeri ise  hedefleriniz doğrultusunda oyuncu almak. Tabii bir de bu işin şov tarafı var.  İnsanlar alışılmışı değil de biraz da daha meçhulü tercih ediyor, geldiklerinde  farklı şeyler görmeyi arzu ediyor. Biz de tüm bunları göz önüne alarak kadromuzu  güçlendiriyoruz." dedi.
 
Şu ana kadar üç önemli oyuncuyu takıma kazandırdıklarını dile getiren  Bedir, şunları kaydetti:
 
"Biz sezon başında takıma takviye konusunda sol arkaya bir oyuncu,  orta sahanın göbeğine iki oyuncu ve kanatlara transfer yapacağımızı açıklamıştık.  Şu anda üçünü yaptık. Belki kamptan evvel orta sahaya bir oyuncuyu daha transfer  edebiliriz. Diğer oyuncu için hocamızla görüştüğümüzde acele etmeme kararı aldık.   Dünya Kupası'nı da bekliyoruz,  oradan takip ettiğimiz birkaç oyuncu var. Belki  onlarla ilgili gelişmeler olabilir ama 7-8 oyuncuyla da temas halindeyiz. Bir  ikisiyle neredeyse bitme noktasına geldi ama bitmeden, imza atılmadan kimsenin  bir şey söylemesi mümkün değil. Ayrıca karakter noktasında çok üst düzey olan,  ekonomik olarak da bizi fazla sıkıntıya sokmayacak bir proje, yıldız transfer  olursa bunu da yapmaktan çekinmeyiz."
 
Bilal Başacıkoğlu'nun transferi
 
Yeni transferleri de değerlendiren başkan Bedir, "Bilal ile geçtiğimiz  yıldan itibaren ilgileniyoruz fakat Bilal'i almak, koparmak o kadar kolay  değildi. Feyenoord Bilal'i iki sene evvel 3,5 milyon avro ödeyerek aldı. Fatih  hoca tarafından milli takıma çağrıldı. Takımında çok iyi performans gösterdi."  diye konuştu.
 
Bilal'i uzun uğraşlar sonucunda uygun koşullarda transfer ettiklerini  anlatan Erol Bedir, şöyle devam etti:
 
"Bilal'i alıp bonservis ödeyip getirmemiz çok kolay bir hadise  değildi. Önce kendisiyle görüştük, sonra hocasıyla görüştürdük. Kayseri'ye  gelirse burada başarılı olursa başka yerlere daha kolay gidebileceğini söyledik.  En az 5-6 kere Hollanda'ya gittik. Hem kendisiyle hem de babasıyla görüşmeler  yaptık. Geçtiğimiz dönem içerisinde bir aşama kaydedemedik. Kendi açıkladığı için  söylüyorum; en son Beşiktaş, hem kulübüyle hem de kendisiyle bir mutabakat  oluşturmuştu. Fakat biz devreye girdiğimiz için Beşiktaş, oyuncuya ve kulübüne  'Kayserispor ile işinizi bitirmeden biz sizinle görüşmeyiz.' dedi. Sağ olsunlar.  Öyle olunca da biz, Beşiktaş'ın, lehimize çekildiği kulüp konumuna geldik. Bu  bize ayrı bir prestij kattı. Bilal'in bonservisi için en son inebilecekleri  rakamı 2,5 milyon avro olarak bize söylediler. Biz de bu rakamları  veremeyeceğimizi söyledik. En son, Bilal'in bizde oynama arzusu, isteği olduğu  için 3 sene ödeyecek şekilde 1 milyon avroya  Feyenoord ile anlaştık. Böylelikle  Bilal'i kadromuza kattık. Bilal bana göre hem Kayserispor'a hem de Türk futboluna  kazandırıldı."
 
"Sakıb'ı İstanbul takımlarından da isteyenler vardı"
 
Yeni transfer Sakıb Aytaç'ın da İstanbul takımlarının takibinde  olduğunu anlatan Erol Bedir, birçok taliplisi olmasına rağmen bu futbolcunun  Kayserispor'u tercihinin kendilerini mutlu ettiğini belirtti.
 
Sakıb'ın sarı-kırmızılı kulübü seçmesinde artan taraftar desteğinin de  etkili olduğunu ifade eden Bedir, şunları aktardı:
 
"Sakıb, Türk oyuncu olarak hemen hemen tüm takımların gözdesiydi. Biz  bu transferde erken davrandık. Önce hocamızla görüştük. Hocamızın onu çok  istediğini söyledik. Bize gelirse birtakım şeyleri daha güzel yapabileceğini  söyledik. Taraftar konusunda da Sakıb biraz etkilenen bir oyuncu. Geçen sezon  taraftar sayısını en fazla artıran takımın bizim olduğumuza yönelik  istatistikleri sunduk ve anlaştık. Sakıb'ı İstanbul takımlarından da isteyenler  vardı. Aynı zamanda protokol safhasına da gelmişti ama bizi tercih etti."
 
Hasan Hüseyin Acar'ın da takip ettikleri bir oyuncu olduğunu, teknik  direktörleri Ertuğrul Sağlam'ın da istemesi neticesinde transferini  gerçekleştirdiklerini kaydeden Bedir, "Hasan Hüseyin, Eskişehirspor ile bonservis  sorununu çözünce hiçbir kulübün görüşme teklifine bakmadan bize geldi ve  imzaladı. Bence Türk futbolunun geleceğinde söz sahibi olacak bir futbolcuyu daha  transfer etmiş olduk." ifadelerini kullandı.

Etiketler:
Tüm Fikstür