İşte Terim'in transfer kararı!

Sarı-Kırmızılılar transferde dikkatli hareket edip hata yapmayacak.

YALIMCAN SARPYEL 24 Haziran 2018 Pazar - 2:20

UEFA anlaşması ile birlikte G.Saray’ın transferde attığı her adımın doğru olması gerekiyor. Sınırlamalar, cezalar ve UEFA’nın yakın takibi işleri zorlaştırırken mali tablo nedeniyle transferde en çok zorlanacak takımların ilk sırasında G.Saray var. Bu nedenle Aslan da kolları sıvayıp oyuncu havuzunda belirlenen isimler için temaslarını kurdu, ilk adımları attı. Ancak şu anda kimse sarı-kırmızılılardan net bir transfer hamlesi de gelmedi. 
 
HERKESİN GÖZÜ KUPADA
 
YUTO Nagatomo için Inter’le anlaşan Aslan, diğer takviyeleri kısmen ağırdan alacak. Fatih Terim, transfer istediği bölgeleri yönetime iletirken fiyatlar nedeniyle biraz bekleme kararı alındı. Dünya Kupası nedeniyle transfer piyasasında hareketlilik yaşanmazken kupa sonrası Avrupa’da işler de karışacak.
 
YÖNETİM, mali zorluk çekse de net adımları ikinci kamp dönemine çok sarkmadan atmayı düşünüyor. Dünya Kupası’roa artacak fiyatların düşmesini bekleyecek olan yönetim, 1. kamp döneminde harekete geçecek. Kampta Fatih Terim’in takımla harcayacağı mesai sonrasında tablonun daha da net bir şekilde ortaya çıkması beklenirken bu esnada beklenen transferler yapılacak.
 
BU kararda mali tablonun etkisi elbette büyük. Ancak Aslan’ın elini rahatlatan detay ise Şampiyonlar Ligi’nde grup aşamasına direkt kalınacak olması. Bu da zaman konusunda geçtiğimiz yıllardaki sıkışıklığı yaşatmayacak. 
 
İlk 11’deki oyuncular kalsın!
 
TRANSFERDE sarı-kırmızılılar bu sezon çok dikkatli adım atmak zorunda. UEFA ile yapılan anlaşmanın kubülün elini kolunu bağladığını teknik direktör Fatih Terim de önceki gün Instagram’da yaptığı yayında söyledi. 
BU nedenle yönetim ve teknik heyet birlikte omuz omuza verip transferde nokta atışı yapmak için çalışıyor. Yapılan son transfer toplantısında ilk etapta Fatih Terim takımın korunmasını istedi. Kısıtlı kadro ile gelen şampiyonluğu işaret eden Terim, ilk 11’de oyuncuların mümkünse tamamının takımda kalmasını istedi. 
 
TEKLİFE GÖRE...
 
BAFETIMBI Gomis, Rodrigues gibi oyuncuların durumları sürekli tartışılırken astronomik bir bonservis teklifi gelmemesi halinde Terim’in isteği, ilk 11’de kullandığı oyuncularla gelecek sezon da yola devam edebilmek.

Tüm Fikstür