İtalya'da Donnarumma tartışması büyüyor

İtalya Birinci Futbol Ligi (Serie A) takımlarından Milan'ın idari yöneticisi Marco Fassone, sözleşme yenilemek istemeyen kalecileri Gianluigi Donnarumma'nın, menajerinin etkisinde kaldığını söyledi.

19 Haziran 2017 Pazartesi - 17:41

Fassone, İtalyan Sky televizyon kanalına verdiği demeçte,  kırmızı-siyahlı takımla 2017-2018 sezonunda sona erecek sözleşmesini  yenilemeyeceğini açıklayan ve bu nedenle büyük tepki çeken 18 yaşındaki file  bekçisi Donnarumma ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.
 
Milan olarak bu transfer görüşmesinde yanlış bir şey yapmadıklarını  dile getiren Fassone, "Ben, Donnarumma ile ne zaman konuştuysam ki en son bizimle  kontrat yenilemeyeceğini söylediklerinden iki gün önceydi, onun gözlerinde hep  Milan sevgisini gördüm. Bana öyle geliyor ki bu, Raiola tarafından iş temelli  düşünülerek alınan bir karar." ifadelerini kullandı.
 
Fassone, Donnarumma ile sözleşme yenileme konusunda henüz bir sonuca  varılmadığını belirterek, "Biz her şekilde yeniden görüşmeye, düşünmeye açığız.  Raiola ile dün de görüştük. Gigio şu an milli takımda, onu rahat bırakalım. Bu  işin olması düşük ihtimal gibi duruyor ama asla, asla dememek lazım." diye  konuştu.
 
Milan'ın idari yöneticisi, 3 Temmuz'da yeni sezon çalışmalarına  başlayacak olan takıma, kafasında soru işareti olmayan güçlü bir kaleci katmak  istediklerini de belirtti.
 
Bu arada, Donnarumma'nın menajeri Mino Raiola ise kırmızı-siyahlı  kulübe, oyuncusuna "mobbing" yaptığı suçlamasını yöneltti.
 
Raiola, yaptığı açıklamada, başka hiçbir takımla görüşmediklerini  aktararak, "Onlar bizi sıkıştırdı. Bunu da transfer görüşmelerini kesmek için  yaptılar. Gigio kalmak istiyordu. Para asla sorun olmadı. Görüşmede anlaşmanın  maddelerine bile gelememiştik henüz. Yanlış bir yaklaşımları ve tonları vardı."  ifadelerini kullandı.
 
Öte yandan, Polonya'nın ev sahipliği yaptığı Avrupa Ümitler  Şampiyonası'nda İtalya'nın kalesini koruyan Donnarumma, kulübüyle sözleşme  yenilemek istemediği için dün akşam C Grubu'nda oynanan Danimarka-İtalya  karşılaşmasında bir grup taraftarın sahte dolarlı tepkisine uğradı.  
 
  
 

Tüm Fikstür