Janevski: Gol atarsak işimiz kolaylaşır

Vardar Teknik Direktörü Cedomir Janevski, UEFA Avrupa Ligi play-off turu rövanşında yarın Fenerbahçe karşısında ilk maçta aldıkları 2-0'lık galibiyetin avantajını koruyarak tur atlamak istediklerini söyledi.

23 Ağustos 2017 Çarşamba - 20:33

Ülker Stadı'ndaki basın toplantısına futbolcusu Dejan Blazevski'yle  katılan Makedon takımının teknik direktörü Janevski, yarın büyük bir maça  çıkacaklarını dile getirerek, şöyle konuştu:
 
"Her ne kadar 2-0'lık avantajımız olsa da yarın zor bir maç olacak.  Fenerbahçe, kalitesi çok yüksek bir takım ve çok büyük tecrübeleri var. Ateşli  bir taraftar topluluğu önünde oynayacağız. İlk maçtaki 2-0'lık skor büyük bir  avantaj ama bu, turun garanti olduğu anlamına gelmez. Ben turu geçeceğimize  inanıyorum. Önemli bir avantajımız var ve bu, bize pozitif enerji veriyor."
 
Fenerbahçe'nin transferi konusunda anlaşmaya vardığı ancak resmi  sözleşme imzalamak için FIFA'nın kararını beklediği 17 yaşındaki Makedon futbolcu  Eljif Elmas'la ilgili gelen soruları da yanıtlayan Janevski, "Eljif Elmas'ı hiç  görmedim. Ben uzun yıllar Belgrad'da yaşadım. Onun ismini duydum. Çok iyi bir  futbolcu olduğunu duydum. Güçlü bir yetenek. Nasıl bir futbolcu olacağını zaman  gösterecek. Genç oyuncular için zaman lazım." değerlendirmesinde bulundu.
 
Vardar'ın Makedon futbolcusu Blazevski ise yarın çok zor bir maça  çıkacaklarını belirterek, "Biz açık futbol oynuyoruz ve gol atmalıyız. Böylece  işimiz kolaylaşacak. Tur için sahaya kalbimizi koymak zorundayız. İlk maçta  aldığımız skoru korumamız lazım." ifadelerini kullandı.
 
Öte yandan Vardar, yarınki maçın son hazırlıklarını yaptı. Teknik  direktör Janevski yönetiminde ilk 15 dakikası basına açık gerçekleştirilen  antrenmana futbolcular, pas çalışmasıyla başladı. Antrenmanın basına kapalı  bölümünde ise Vardar'ın, yarınki karşılaşmanın taktik çalışmasını yaptığı  öğrenildi.
 

Tüm Fikstür