Kagawa ve Ljajic'in durumu belli oldu!

Teknik direktör Şenol Güneş’in, Bursaspor karşılaşmasında Caner Erkin’in yerine hücum hattının sol kanadında Japon yıldıza ilk 11’de forma vermesi bekleniyor.

07 Şubat 2019 Perşembe - 8:51

Antalyaspor deplasmanında 3 dakika içinde attığı iki klas golle Beşiktaşlı taraftarları adeta mest eden Shinji Kagawa, Bursaspor’a karşı büyük ihtimalle ilk 11’de yer alacak.
 
Teknik Direktör Şenol Güneş’in maç eksiğine rağmen fiziksel durumu gayet iyi olan Kagawa’yı sol kanatta görevlendirmeyi düşündüğü belirlendi. Güven Yalçın’ı yedeğe çekerek cezası biten Burak Yılmaz’ı gol bölgesinde oynatacak olan Güneş, Japon futbolcuyu da Caner Erkin’in yerine ilk 11’e monte edecek. Shinji Kagawa’nın tıpkı Babel gibi sürekli içeri girerek oynamasından memnun kalan tecrübeli hoca, Antalyaspor maçının en başarılı isimlerinden Adem Ljajic’i de yine 10 numara pozisyonunda görevlendirecek.
 
‘Turist getirir’
 
Bu arada Japonya’nın Ankara Büyükelçisi Akio Miyajima, Kagawa’nın ilk maçında 2 gol atmasına çok sevindiğini söyledi. Kagawa ve G.Saraylı Nagatomo’nun Japon futbolunun Türkiye’deki temsilcileri olduğunu kaydeden Miyajima, “İki Japon futbolcunun Türkiye ile Japonya arasındaki dostluğu daha da artırmasını temenni ediyorum. Kagawa’nın Japonya ve dünyadaki takipçileri de artacak. Türkiye’ye gelen Japon turist sayısı da artacaktır” dedi.
 
(Milliyet)

Etiketler:
Tüm Fikstür