Kapanış maçında zafer Anadolu Efes'in!

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi'nde 22. haftanın kapanış maçında Anadolu Efes, konuk ettiği TOFAŞ'ı 87-79 yendi.

26 March 2018 Monday - 21:29

Bu sonuçla Anadolu Efes 15. galibiyetini elde etti, TOFAŞ ise 5.  mağlubiyetini yaşadı.
 
Karşılıklı sayılarla başlayan mücadelenin ilk 4 dakikası, 7-7  eşitlikle geçildi. Ardından 6-0'lık seri yakalayan Anadolu Efes, 6. dakikada  skoru 13-7'ye taşıdı. Üst üste hücum fırsatlarını değerlendiremeyen  lacivert-beyazlı ekip karşısında Mejia, Crocker ve Owens ile basketler bulan  TOFAŞ, 9. dakikada Henry'nin serbest atıştan kaydettiği sayılarla skor  üstünlüğünü eline geçirdi: 16-19. Konuk takım, ilk periyodu da 19-18 önde  tamamladı.
 
İkinci periyodun başında Doğuş Balbay ve Simon ile sayı üreten Anadolu  Efes, 12. dakikada öne geçti: 24-23. Skor üstünlüğünün birçok kez el değiştirdiği  kalan bölümde TOFAŞ'ın Kadji ve Morgan ile kaydettiği sayılara Motum'un  basketleriyle cevap veren Anadolu Efes, soyunma odasına 41-33 üstün gitti.
 
Üçüncü çeyreğe hızlı başlayan Anadolu Efes, 21. dakikada farkı 12  sayıya çıkardı: 45-33. Morgan, Mejia ve Owens'ın kazandırdığı sayılarla 8-0'lık  seri yakalayan TOFAŞ, 24. dakikada farkı 4 sayıya indirdi: 45-41.  Lacivert-beyazlılar, savunma direnci düşen TOFAŞ karşısında Dunston'ın pota altı  ve serbest atış çizgisinden kaydettiği sayılarla 28. dakikada skoru 54-43'e  getirdi. Kalan bölümde Birkan Batuk ile 3 sayı çizgisinin gerisinden üst üste 3  isabet bulan Anadolu Efes, son periyoda 13 sayılık avantajla (63-50) girdi.
 
TOFAŞ, dördüncü çeyreğin başında Morgan, Mejia ve Kadji'nin  kazandırdığı basketlerle 33. dakikada farkı 8 sayıya indirdi: 67-59. Stimac,  Motum, Dunston ve Doğuş Balbay ile isabetler bulan ve potasına sadece 2 sayı  atılmasına izin veren Anadolu Efes, 36. dakikada 14 sayılık fark (75-61)  yakaladı. Basit hatalar yapan ev sahibi takım önünde Henry, Morgan ve Mejia'nın  kaydettiği basketlerle 7-0'lık seri yakalayan TOFAŞ, 37. dakikada skoru 75-68'e  getirdi. Kalan bölümde Simon ve Motum ile 3 sayı çizgisinin gerisinden kritik  basketler bularak farkın kapanmasına izin vermeyen Anadolu Efes, karşılaşmadan  87-79 galip ayrıldı.
 
Öte yandan, Anadolu Efes-TOFAŞ maçında, Kütüphaneler Haftası  kapsamında "Bir kitap da sen getir" kampanyası düzenlendi. Sinan Erdem Spor  Salonu'ndaki "TIXBOX" gişesine kitap teslim eden basketbolseverler, maç  biletlerini ücretsiz aldı. Mücadele öncesinde de iki takım teknik ekibi ve  oyuncuları, birbirlerine kitap hediye etti.
 
Toplanan kitaplar, Anadolu Eğitim ve Sosyal Yardım Vakfının desteğiyle  Türkiye'nin dört bir yanındaki ihtiyaç sahibi okullara ulaştırılacak.
 
  
 

Tüm Fikstür