Kaptan rotayı çizdi

Filenin Sultanları, kaptan Esra’nın muhteşem oyunuyla Bulgaristan’ı devirerek Londra’ya göz kırptı

Murat Yücekök / VATAN 02 Mayıs 2012 Çarşamba - 18:15

Karşılaşmanın setlerini 25-21, 25-17 ve 25-15’lik skorlarla kazanıp evsahibi olduğumuz Olimpiyat Elemeleri’ne galibiyetle başlayan Ay-yıldızlılar’da, 4’ü blok olmak üzere 18 sayıyla oynayan Esra Gümüş yıldızlaştı.

EVSAHİPLİĞİMİZDE Ankara’da yapılan Londra Olimpiyat Oyunları Elemeleri’ne Ay-yıldızlılarımız, Bulgaristan’ı 3-0 gibi net bir skorla yenerek müthiş bir başlangıç yaptı. Başkent Spor Salonu’nda oynanan mücedelede Türkiye’de kaptan Esra Gümüş 18 (4’ü blok), Bahar 11 (3 ace) ve Neslihan 10 sayıyla oynayarak galibiyeti getiren isimler olurken Bulgaristan’da ise tek çift haneli skor üreten isim Yaneva (10) oldu.

RAKİP HIRVATİSTAN

-Türkİye adına Olimpiyat Oyunları’na giden ilk takım sporu olmak isteyen Filenin Sultanları, Gözde’nin servisleriyle 3-0 başladı oyuna. Daha sonra da Bahar ve Neslihan’ın 4’er sayılık performansıyla ilk set 25-21 ay-yıldızlıların oldu. İkinci bölümde ise kaptan Esra Gümüş sırtladı millilerimizi. 2’si bloktan toplam 8 sayılık ekstra performans ortaya koyan 30 yaşındaki smaçör bu oyunu da 25-17 ile Türkiye’ye getirdi. Son bölümde ise sahne alan isim yine Esra oldu. Gardı iyice düşen Bulgaristan karşısında son sette de 7 sayı üreten başarılı oyuncu oyunu 25-15 maçı da 3-0 Filenin Sultanları’na getirdi.

-AY-YILDIZLILARIMIZIN bugün 19.00’da başlayacak ve Sports TV’den naklen yayınlanacak mücadeledeki rakibi, dün Almanya’ya 3-0 kaybeden Hırvatistan. Millilerimiz, 2 sezon önce Beşiktaş forması giyen Sanja Popovic’li Hırvatistan’ı da çok rahat geçebilecek kalitede ama son Avrupa Şampiyonası’nda gruptan çıkamayan rakibimize karşı 3-0 kaybettiğimizi de unutmamak lazım...

‘Olimpiyat yaşa’

-MİLLİ Takımımız’ın süper skoreri Neslihan Darnel, Bulgaristan karşılaşmasının ardından Olimpiyat Elemeleri’ne olan konsantrasyonlarını ilginç bir örnekle açıkladı. Takımda biri hapşırınca “Çok yaşa yerine “Olimpiyat yaşa” dediklerini ifade eden Neslihan, “Her geçen gün daha da iyi oynayarak finale çıkağımızı düşünüyoruz. İlk maçlar hep zordur ama biz Bulgaristan karşısında çok iyi oynadık” açıklamasını yaptı.

-MİLLİ Takımımız’ın Kaptanı Esra Gümüş ise “Rakibin oyun taktiğini kısa sürede çözdük. Zorlanmadan kazandık. Arkadaşlarımın hepsi görevlerini en iyi şekilde yaptılar. Hepsine teşekkür ediyorum” dedi.

Polonya zirveye oturdu

-TÜRKİYE’NİN evsahipliğinde Başkent Spor Salonu’nda oynanan B Grubu ilk maçında Polonya, Hollanda’yı 3-1 (25-18, 25-23, 23-25, 13-25) mağlup ederek grup liderliğine oturdu. Polonya’da eski F.Bahçeli Skowronska 19 sayı üretti.

Almanya ter attı

-2012 Londra Olimpiyatları Avrupa Kıtası Voleybol Elemeleri’nde Türkiye ile aynı grupta bulunan ve antrenörlüğünü Vakıfbank Türk Telekom’u da çalıştıran Giovanni Guidetti’nin yaptığı Almanya, ilk maçında Hırvatistan’ı 3-0 (25-12, 25-16, 25-17) mağlup etti. Başkent Spor Salonu’nda oynanan mücadelede Panzerler’de Grün 10 sayıyla galibiyeti getiren isim olurken Hırvatistan’da ise Alajbeg’in 10 sayı üretti.

Etiketler: 0