Karabükspor Torje'yi kadrosuna kattı

Kırmızı-mavililer, Rusya Premier Ligi ekibi Terek Grozny'den Torje'yi satın alma opsiyonuyla kiralık olarak kadrosuna kattı

17 Temmuz 2017 Pazartesi - 19:58

Süper Lig takımlarından Kardemir Karabükspor, Rusya  Premier Ligi ekibi Terek Grozny'den Gabriel Torje'yi satın alma opsiyonuyla bir  yıllığına kiraladı.
 
Kulüp tesislerine gelen 27 yaşındaki Rumen sağ kanat oyuncusu Torje,  düzenlenen törenle kendisini bir yıllığına kiralık olarak Kardemir Karabüksporlu  yapan sözleşmeye imza attı.
 
Futbol şube sorumlusu Tolga Gül, törende yaptığı açıklamada, Torje'nin  Türkiye'de daha önce Atiker Konyaspor ve Osmanlıspor formaları giydiğini  hatırlattı.
 
Torje'nin Karabük'te başarılı olup yeniden Romanya Milli Takımı'nda  oynamak istediğini anlatan Gül, "Kardemir Karabükspor'a faydalı olacağını  düşünüyoruz. Torje, 50'den fazla milli formayı giymiş bir oyuncu. İspanya,  İtalya, Rusya, Romanya ve Türkiye'de boy göstermiştir. Camiamıza hayırlı olsun."  ifadelerini kullandı.
 
Gül, sözleşmeyi bir yıllık kiralık olarak yaptıklarını, ayrıca satın  alma opsiyonunun da kendilerinde olduğunu sözlerine ekledi.
 
Torje ise Kardemir Karabükspor'dan teklif geldiğinde çok  heyecanlandığını, her zaman için Türkiye'ye dönmek istediğini belirtti.
 
Karabük'te bulunmaktan mutlu olduğunu ve takıma katkı sağlamak  istediğini ifade eden Torje, şöyle konuştu:
 
 "Geçen yıl oynamadığım için milli takımda yer bulamamıştım. Ben takıma  yardım edeceğim onlar da hep beraber milli takıma geri dönmem için bana yardım  edecekler. Burada arkadaşlarımın beni çok çabuk kabul edeceklerini düşünüyorum.  Burada Romanya'dan ve Osmanlıspor'dan arkadaşlarım var. İlk antrenmanımızı  bekliyorum."
 
İmza törenine Kardemir Karabükspor Kulübü Yönetim Kurulu üyeleri de  katıldı.
 

Etiketler: Karabükspor Torje Rusya
Tüm Fikstür