Karaman'dan galibiyet sözleri

Spor Toto Süper Lig'in ilk yarısının son haftasında sahasında Çaykur Rizespor'u 4-1 yenen Trabzonspor'un teknik direktörü Ünal Karaman, "Önemli bölgelerde oyuncularımız yoktu ama takım olmak böyle bir şey. Yerlerine kullandığımız oyuncular o samimiyeti, gayret, duruşu gösterdiler, bize bu mutluluğu yaşattılar." dedi.

23 Aralık 2018 Pazar - 21:04

Karaman, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, öncelikle 9  bin taraftarlarının cezalı olduğu ortamda tribünleri dolduran, kendilerine  inanan, güvenen, ekrandan dua eden forma aşkı yaşayan sevenlerine teşekkür etti.
 
Daha sonra da oyuncularına teşekkür eden Karaman, şöyle devam etti:
 
"İkinci bir teşekkürü sezon başından itibaren özverili çalışan yerli,  yabancı tüm oyuncularımıza ediyorum. Çoğu karşılaşmada sakat olmalarına rağmen  oynayıp büyük bir özveri örneği gösterdiler. Sıkıntılı süreçte her şeye rağmen  bizlere o mücadelenin güzelliğini gösterip iyi sonuçla ilk yarıyı iyi bitirme  fırsatı verdiler. Değerli Başkanımız nezdinde yönetim kurulu üyelerimiz her türlü  ortamda hiçbir sıkıntıyı bize hissettirmediler, bir teşekkür de onlara ediyorum.  Son derece özverili çalıştılar bunun karşılığında kendilerine inanan kitle  oluşturdular."
 
Karaman, takımda eksik oyuncuların fazlalığına da vurgu yaparak,  şunları kaydetti:
 
"Geçen haftadan zorluk vardı. Önemli bölgelerde oyuncularımız yoktu  ama takım olmak böyle bir şey. Yerlerine kullandığımız oyuncular o samimiyeti,  gayret, duruşu gösterdiler, bize bu mutluluğu yaşattılar. Kazandığımız için  mutluyuz. Kaybetmeyi sevmiyorum. Tabii ki üzüldüğümüz müsabakalar var. 96 yılını  unutmuş değilim acısı halen kor gibi içime oturur. Spor böyle bir şey. Önemli  olan mevcut hatalar, yaşanmış acılardan ders çıkarmak geleceğe daha güvenli  bakabilmek, daha emin adımlarla yürüyebilmek."
Aşil tendonu koptuğu belirtilen Onazi ile ilgili olarak ise Karaman,   "Şu an baktığımızda Sosa, Onazi yok. Bu durumda mazeret üretmeyeceğiz. Başka  oyuncuların farklı özelliklerini kullanmaya gayret göstereceğiz. Belki oyun  karakterimizi değiştirip, elimizdeki doğru oyuncularla aklı, yüreği saha içinde  kadro seçeceğiz." diye konuştu.
 
Karaman, hiçbir zaman skor hocası olmadığını da vurgulayarak, "Ben o  kelimeyi (şampiyonluk) ağzıma almayacağım. Biz futbol doğrusu yapmaya  çalışıyoruz. Bir sinerji var. Zaman zaman zor dönemler de geçirdik. Trabzonspor,  oynadığı her müsabakaya kazanmak için çıkar. Birileri o kelimeyi kulansa ben  kullanmayacağım. İlk devremiz bitti. Kupa maçıyla başlayacağız. Başakşehir maçı  var. Kupada kazanmak istiyorum. Başakşehir karşısında da ligde kazanmak  istiyorum." ifadelerini kullandı.
 

Etiketler: Ünal Karaman
Tüm Fikstür