Karaman: 'Rizespor maçlarına bir baksınlar'

Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Karaman: "Hakem arkadaşlarımız, özellikle yönettikleri Çaykur Rizespor maçlarına bir baksınlar"

22 Nisan 2017 Cumartesi - 18:37

Spor Toto Süper Lig'in 28. haftasında sahasında Medipol  Başakşehir ile 3-3 berabere kalan Çaykur Rizespor'un teknik direktörü Hikmet  Karaman,maçın ardından düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada,  dramatik bir karşılaşma izlediklerini belirtti.
 
Maçın başlarında üç önemli şut attıklarını ifade eden Karaman,  "Kendimi de eleştiriyorum. Rakip bir şut attı ve gol oldu. Bizim adımıza gol  olması lazımdı ama yapamadık ardından geri düştük. Geri düştükten sonra ilerleyen  bölümlerde iyi oynayan takım demoralize oldu ama toparlayıp berberliği sağladık."  diye konuştu.
 
Baskı yedikleri bölümlerde değişikliklere gittiklerini kaydeden  Karaman, "Futbolda zaman zaman değişiklik satranç gibi. Satrançta hamle yaparken  üçüncü dördüncü hamleleri bilmeniz lazım. Bizde değişiklik yaparken oyunu  rahatlatmak istedik. Oyuna giren oyunculara görev verdik ama üçüncü golü  düşünürken beraberlik golünü yedik." ifadelerini kullandı.
 
Son bölümlerde çalınan iki penaltının çok tartışıldığını savunan Karaman, şunları kaydetti:
 
 "Çok insan duygusal, küskün olabiliyor, bağırabiliyor. Hakem  arkadaşlarımız, özellikle yönettikleri Çaykur Rizespor maçlarına bir baksınlar.  Zaman zaman bizim lehimize de hatalı karar veriyor. Esas dikkat çeken hakem  arkadaşlar düdük çalarken 'Rizespor lehine yanlış karar mı acaba.' deyip  çekiniyorlar. Çalmıyor çalamıyorlar. Korkuyorlar. 'Rizespor korunuyor.'  deniliyor. Bu sene maçları sayarsam, öyle maçlar var ki diğer takımlara haksızlık  yapmış olacağım. Geçen sezon burada iki tane kırılma maçımız var. Dışarıda olan  pozisyona içeride penaltı. Orada bir tokat yiyecektik. Bu sene dört tane maç var.  Artık potanın içerisine girmişiz. Hakemlerin vereceği karar o kadar önemli ki.  Belki maç 2-2 devam etse biz atacağız. Son bölümlerde dramatik pozisyonlar  izledik."
 
 

Tüm Fikstür