Karaman: "Takım iyi durumda değil, bunun sorumlusu da benim"

Spor Toto Süper Lig'de sahasında Trabzonspor'a 1-0 yenilen Çaykur Rizespor'un teknik direktörü Hikmet Karaman, "Takım iyi durumda değil, bunun sorumlusu da benim." dedi.

02 Nisan 2017 Pazar - 20:42

Karaman, maçın ardından düzenlediği  basın toplantısında futbolcuları tebrik ederek, iyi mücadele ettiklerini ama mağlup olduklarını söyledi.    Bulundukları durum itibariyle dört beş maç  kazanmaları gerektiğini belirten Karaman, "Taraftarın bana istifa tepkisi, küfür  hakaret etmedikten sonra haklı. Takım iyi durumda değil, bunun sorumlusu da  benim. İyi transfer yapmadık. Takımı yanlış kuruyorum. İyi taktik veremiyorum ama  maçtan sonra o taraftar bu takımı alkışlıyorsa teşekkür ediyorum. Takımı seven  destekleyen ona pozitif veren 12. adama ihtiyaç var. Ben, yönetimler gelip  geçici." diye konuştu.  
 
Hakemin kararlarında tutarlı olmadığını ve maç  içerisinde yaşanan yüzde yüz penaltı pozisyonun verilmediğine değinen Karaman,  "Oyuncu topun yönünü değiştiriyor. Bana göre net penaltı. Biz gol yiyecektik,  oyuncumuz yerde yatıyordu pozisyon bize gitti gol oluyordu. Trabzonsporlu oyuncu  yerde yatarken biz atağa kalkarken oyunu kesiyor. Bunun farklı nedenleri  olabilir. Fevkalade üzgünüm." ifadelerini kullandı.Kaçmak gibi hiç bir  düşüncesinin olmadığının altını çizen Karaman, şöyle devam etti:"
 
İnsanın  içi sızlıyor. Oyuncularıma teşekkür ediyorum. Ben bu takımı bu kadar  oynatabiliyorum. Diğer taraftan eşit yarışmıyoruz. Ben herkesten özür diliyorum.  Genç bir takımız. Elimizden gelen bu. Kalıcı değilim ama işimi iyi yapmaya  çalışıyorum. Oyuncuları geliştirmeye çalışıyorum. Bu takımı bu duruma düşüren  benim. Futbolcuların hiçbir suçu yok."
 
 

Tüm Fikstür