Kartal'dan Juventus örneği

MKE Ankaragücü Teknik Direktörü İsmail Kartal ise, her hafta rakiplere karşı farklı bir hikayeyle oynadıklarını söyledi.

21 Eylül 2018 Cuma - 23:33

 
MKE Ankaragücü Teknik Direktörü İsmail Kartal ise, her hafta rakiplere karşı farklı bir hikayeyle oynadıklarını söyledi.
 
Bugünkü hikayelerini rakibin gol yollarındaki etkisizliği üzerine kurguladıklarını ifade eden Altıparmak, Maça bu bilinçle 3'lü savunmayla başladık. Erken kırmızı karttan sonra normal oyunu oynamaya başladık. Taktik disiplin olarak oyunu merkezde kalabalık tuttuk. Rakibin kenar oyunlarıyla özellikle Emrah'la olan etkisini kırmak istedik. Dünya Kupası'nda Belçika Milli Takımı İngiltere önünde 5'li savunma oynayarak başarılı oldu. Bunu Juventus'ta yapıyor. 11'e 11 oynasaydık yine aynı olacaktı. Biz de her hafta oyunumuzu çeşitlendirerek rakibi şaşırtacak bir taktik değişiklik yaparak maça çıkıyoruz. Bugün de ikinci yarıdaki baskıyı bilerek yedik. Topu rakibe vererek kenardan getirecekleri ortaları uzun adamlarla savuşturup 10 kişi kalmamıza rağmen Fatihi stopere çektik, arkayı 5'ledik. Kenan'ı koyduk. 5-3-1 gibi oynadık. Planlarımız tuttu. Bizim en büyük silahımız taktik disiplindi. Futbolcular verdiğimiz görevleri harfi harfine yerine getirmeye çalıştı. 85 dakika 10 kişi mücadele kolay değildi. Hepsi görevlerini en iyi şekilde yerine getirmeye çalıştı diye konuştu.

Etiketler:
Tüm Fikstür