Kayserispor Başkanı Bedir'den transfer açıklaması

Kayserispor Kulübü Başkanı Erol Bedir, teknik direktör Marius Sumudica'yla bir toplantı yaptıklarını ve takımın son durumunu değerlendirdiklerini söyledi.

30 Ağustos 2017 Çarşamba - 22:56

Sarı-kırmızılıların, kulüp tesislerinde gerçekleştirdiği antrenman  öncesi basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Bedir, Rumen teknik adamla  yaklaşık 3 saat süren toplantı yaptıklarını belirtti.
 
Transfer konusunda Sumudica'nın görüşünü aldığını dile getiren Bedir,  "Daha önce hocamızla bir şeyler konuşmuştuk ama oynamış olduğumuz hazırlık  maçları ve 3 lig maçından sonra da fikirlerinde değişim olup olmadığı noktasında  görüş alışverişi yaptık. Kayserispor nasıl daha iyi olur, neler yapılırsa daha  başarılı oluruz konusunda fikir beyanında bulunduk." dedi.
 
Sumudica'nın transfer için ısrarcı olmadığını vurgulayan başkan Bedir,  şunları kaydetti:
 
"En son bir futbolcumuzun haksız fesihle kulübümüzden ayrılmış  olmasıyla forvet hattında sayısal bir eksilme yaşadık. Hocamızın düşüncesi,  elindeki elemanlarla orayı kapatabileceği noktasında. Eğer kulüp bünyesine uyan,  aranan özelliklere uygun bir oyuncu bulunursa da hayır demeyeceğini söyledi. Daha  önce temasta bulunduğumuz oyuncularla görüşmeye devam ediyoruz. Kayseri'nin  ekonomik şartlarına uyan, mevcut kadroda da sıkıntı yaratmayan bir birliktelik  oluşturabilirsek transfer yaparız. Hocamız transfer için 'olmazsa olmaz' demiyor,  'Şubata kadar da bu kadroyla gidebiliriz.' diyor. Biz de biraz tedbirli olmaya  çalışıyoruz. Geçmişte yaşadığımız sıkıntıları yaşamak istemiyoruz. Sivasspor maçı  öncesi her şey açıklığa kavuşur."
 
Öte yandan Süper Lig'in 4. haftasında deplasmanda Demir Grup  Sivasspor'la karşılaşacak Kayserispor, 3 günlük iznin ardından hazırlıklara  başladı.
 
Teknik direktör Sumudica yönetiminde gerçekleştirilen antrenmana milli  takımlarda bulunan Asamoah Gyan ile Ryan Mendes katılmadı.
 
Kayserispor, hazırlılarını yarın yapacağı antrenmanla sürdürecek.