Kayserispor, Gyan ile sözleşme imzaladı

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Kayserispor, daha önce anlaşmaya vardığı Ganalı forvet Asamoah Gyan ile sözleşme imzaladı.

06 Temmuz 2017 Perşembe - 14:25 | Son Güncelleme : 06 07 2017 - 14:29

 Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Kayserispor, daha önce  anlaşmaya vardığı Ganalı forvet Asamoah Gyan ile sözleşme imzaladı.
 
Kayserispor Kulübü Başkanı Erol Bedir ve Kulüp Asbaşkanı Mehmet Fatih  Uyar'ın da hazır bulunduğu imza töreninde, Gyan, kendisini sarı-kırmızılı  renklere bağlayan 2+1 yıllık sözleşmeye imza attı.
  
Bedir, imza töreninde yaptığı konuşmada, hareketli bir transfer dönemi  geçirdiklerini belirterek, "Her mevkiye transfer yapmak için yola çıktık. Bu  transferlerin başında Gyan geliyordu. Menajerlerle yapılan ilk görüşmelerde ücret  yüksek geldiği için anlaşma sağlayamamıştık. daha sonra biraz amatörce oldu ama  aradan menajerleri kaldırdık ve futbolcuya direkt ulaştık." diye konuştu.
  
Taraftarların Gyan'a çok güzel bir karşılama yaptığını vurgulayan  Bedir, şunları kaydetti:
 
"Gyan'ın bizden istediği ilk şey para değildi. Bizim hedeflerimizi,  takımımızı sordu. Böyle bir futbolcunun sadece parayla Kayseri'ye gelmesi  düşünülemezdi. Biz kendisine hedeflerimizi anlattık. Bu görüşmelerin ardından  olmaz denen oldu, gelmez denen oyuncu Kayseri'ye geldi. Kendisine yakışan bir  karşılama ile yer yerinden oynadı. Gyan, yıllık 550 bin avro garanti ücretle  oynayacak."
 
Asamoah Gyan ise Kayseri'de olmaktan duyduğu memnuniyeti aktararak,  "Burada bulunmaktan çok mutluyum. Zaten mutsuz olsaydım burada olmazdım. İlk  olarak kulüp benimle iletişime geçtiğinde ben de araştırma yapmak durumunda  kaldım. Anladım ki Kayserispor hedefleri olan bir takımdı." ifadelerini kullandı.
 
Karar verme sürecinin biraz uzun sürdüğünü anlatan Gyan, şunları  kaydetti:
 
"Gerek olanaklar, gerekse maddi açıdan her şeyi düşünmek gerekiyor.  Ben kulübe gelip olanaklarını gözümle görmek istedim. Gördüğüm kadarıyla da her  şey muhteşem. Kayserispor çok daha iyi bir kulüp olacak ve gördüklerimden yola  çıkarak kulübün çok daha güzel bir geleceğe sahip olacağına inanıyorum. Türkiye  bizim için büyük bir tecrübe olacak. Türkiye ligi önemli ligler arasında  bulunuyor. Bir parçası olduğum için çok mutluyum. Bu ligin içerisinde çok önemli  isimler var. Kulübün hedeflerine ulaşması için elimden geleni yapacağım."
 
Gana'nın Accra kentinde dünyaya gelen 31 yaşındaki Asamoah Gyan,  futbola 2003'te Liberty Prof takımında başladı. Gyan, sırasıyla Udinese, Modena,  Rennes, Sunderland, El-Ain, Shangai ve El Ahli takımlarında forma giydi.