Kazım Karabekir Stadı, Süper Lig'e hazırlanıyor

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Büyükşehir Belediye Erzurumspor'un maçlarını oynayacağı Kazım Karabekir Stadı'nda çalışmalar tüm hızıyla sürüyor.

09 Ağustos 2018 Perşembe - 16:37

Büyükşehir Belediye Erzurumspor Kulübü Asbaşkanı Ünsal Kıraç, tribün,  ışıklandırma, canlı yayın altyapısı hazırlıkları ile belirlenen eksiklerin  giderilmesi için hummalı bir çalışmanın yürütüldüğü statta incelemelerde bulundu.
 
Basın mensuplarına açıklamada bulunan Ünsal Kıraç, statta yaklaşık 1,5  aydan beri yoğun bir çalışma yürütüldüğünü, Türkiye Futbol Federasyonu'ndan (TFF)  gelen resmi yazı doğrultusunda eksikliklerin giderilmesi için uğraş verildiğini  dile getirdi.
 
TFF'den gelen yazıda 100'ün üzerinde istek bulunduğunu aktaran Kıraç,  "Eksiklerin giderilememesi durumunda burada Süper Lig müsabakası yapılamayacağını  bize resmi yazıyla bildirdiler. Yazının gereği olarak, 1,5 aydan beri aralarında  mühendis, mimar ve teknik elemanların da olduğu 30 işçi burada çalışıyor." diye  konuştu.
 
"Beşiktaş maçına yetiştirilecek"
 
Kıraç, stattaki çalışmaları Süper Lig'in ikinci haftasındaki Beşiktaş  maçı öncesinde bitireceklerini kaydetti.
 
Stadın tümüyle elden geçirilerek gerekli düzenlemelerin yapıldığını  anlatan Kıraç, "Işıklandırma sistemi yeniden yapıldı ve test çalışmaları  gerçekleştiriliyor. Canlı yayın altyapısının oluşturulması için TFF'den bildirim  yapıldı. Bu iki kalemin 3 milyon lira civarında gideri var. Basın tribünü ile A  ve B protokol koltukları değiştirildi. Yeni skorbordun montajı yapıldı. Misafir  taraftar tribünlerimizde aynı şekilde yenilendi. Soyunma odalarının tamamı,  toplantı ve hakem odalarımız düzenlendi. Bu hafta deplasmanda olmamız  dolayısıyla, çalışmaları Beşiktaş maçı gelmeden bitirmiş olacağız." açıklamasında  bulundu.
 
"Loca var, talep yok"
 
Ünsal Kıraç, taraftarların ve loca ve kombinelere yeterli ilgiyi  göstermemesinden şikayet etti.
 
Stattaki loca sayısını 6'dan 57'e çıkardıklarını dile getiren Kıraç,  şunları söyledi:
 
"Stadı 1 yıl kiraladıktan sonra, loca çalışması yapma kararı aldık.  Stat içerisinde 57 loca yapmış bulunuyoruz. Localar yapılmadan önce, 'Nereden  izleyeceğiz, bize loca yapar mısınız?' diye soranlar vardı. Şu anda 57 locamız  tamamen bitmesine rağmen taraftarımızdan çok fazla talep eden yok. Kombine sayısı  da çok az, 100'ün üzerinde bir rakam. Bu sayılar Erzurum'u temsil etmiyor.  İnanıyorum ki Beşiktaş maçından önce hem localar hem de kombinelerin tamamı  satılmış olacak."
 

Tüm Fikstür