Kenan Sofuoğlu şampiyonluğu geri almak istiyor

Milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, hazırlıklarını tamamladığı ve ilk ayağı Avustralya'da yapılacak Dünya Supersport Şampiyonası için gün sayıyor.

12 Şubat 2018 Pazartesi - 11:38

İspanya ve Portekiz'in ardından Sakarya'nın Akyazı ilçesinde, kendi  adını taşıyan pistteki çalışmalarını tamamlayarak, 24-25 Şubat'ta başlayacak yeni  sezon yarışlarını bekleyen Kenan, AA muhabirine değerlendirmelerde bulundu.
 
Kenan Sofuoğlu, geçen yıl sezon başında sakatlık geçirdiğini ve ilk üç  yarışa katılamadığını anımsattı.
 
Yeni sezon için antrenmanlarını tamamladığını ve hazır bir şekilde  Avustralya'ya gidecek olmanın mutluluğunu yaşadığını dile getiren Kenan, şunları  söyledi:
 
"Büyük bir sakatlık geçirmiştim, o sakatlığın sıkıntısını hâlâ  yaşıyorum. Tedirgin olarak motor sürdüğümü söyleyebilirim. Buna rağmen tamamen  iyileşmiş olarak yarışmak, fiziki olarak güçlü olmak en önemlisiydi. Biraz  tedirginlik var ama onu da Avustralya'daki serbest antrenmanlarla atacağımı  düşünüyorum. Sezona artık hazırız diyebilirim."
 
"Şampiyonluğu geri almanın mücadelesini vereceğim"
 
Milli motosikletçi Kenan, geçen sezon turnuvaya şampiyon olarak  girdiğini fakat 2018'e bu unvanla başlayamayacağını ifade etti.
 
Önünde ulaşılması gereken bir hedefin olduğunu anlatan Kenan, şöyle  devam etti:
 
"Yeni sezonda, sakatlıklarımdan ötürü kaybetmiş olduğum şampiyonluğu  geri almanın mücadelesini vereceğim. Antrenmanlarımı yaptım. Şu andaki tek  sıkıntım tedirginlik. Testlerde yaptığım derecelere bakıldığı zaman önceki  yıllara göre biraz performans düşüklüğü yaşıyorum ama bu da tamamen kazanın  vermiş olduğu etkiye bağlı."
 
Milli motosikletçi, daha önce de çok kaza yaptığını ancak geçen yılki  kadar büyüğünü hiç yaşamadığına dikkati çekerek, "Tedirginliğimi sezon  açıldığında yarışlara girdiğim anda motosikletin üzerinde kilometre yaptıkça  atacağım ve eski performansımı yakalayacağım. Zorlu bir sezon bizi bekliyor.  Testlerde rakiplerimin dereceleri de iyiydi. Kolay olmayacak, bugüne kadar  aldığımız şampiyonluklar da hep zorlu mücadelelerle olmuştu. Zorluk çekerek  yarışmayı seviyorum." ifadelerini kullandı.
 
Kenan Sofuoğlu, kariyerinin 20. yılında şampiyonluğa ulaşmak  istediğini de sözlerine ekledi.

Etiketler:
Tüm Fikstür