Kocaman: Karşılık veremedik!

Aykut Kocaman, Fransa'nın Olympique Marsilya takımına 1-0 yenildikleri hazırlık maçının son yarım saatinde yorgunluk nedeniyle kontrolün tamamen rakiplerine geçtiğini, bu nedenle sahadan mağlup ayrıldıklarını söyledi.

16 Temmuz 2017 Pazar - 1:09

İsviçre'nin Lozan şehrinde Alpler Futbol Festivali Turnuvası  kapsamında oynanan maçın ardından basın mensuplarına açıklamada bulunan Kocaman,  "Maç, bir önceki karşılaşmaya yakın şekilde gerçekleşti. İlk yarı karşılıklı  olarak biz de iyi geldik onlar da iyi geldi. Dengeli ve iyi geçti. Öne de  geçebilirdik geri de düşebilirdik." dedi.
 
Aykut Kocaman, ikinci yarının ilk 15 dakikasında da iyi mücadele  ettiklerini belirterek, "Maçta 60. dakikadan sonra yorgunluk emareleri çok net  gözükmeye başladı ve topun kontrolü tamamen rakibin inisiyatifindeydi. Bunun  neticesinde fazlasıyla net gol pozisyonu olmasa da orta ve şut sayısı arttı.  Onların golüne karşılık veremedik." diye konuştu.
 
Yeni kalecileri Carlos Kameni ile ilgili bir soru üzerine Kocaman,  "Tecrübeli bir kaleci, ihtiyacı olan tek şey uyum." ifadesini kullandı.
 
Kameni ise karşılaşmada bir anlık dalgınlık sonucunda rakiplerinin gol  bulduğunu belirterek, "Bir anlık rehavet ve dalgınlığımızın bedelini böyle gol  yiyerek ödüyoruz. Aslında maçın başından beri konsantrasyonumuzu en iyi düzeyde tutmaya özen gösterdik ama 1-2 saniyelik rehavet golü yememize neden oldu."  değerlendirmesinde bulundu.
 
TRANSFER AÇIKLAMASI
 
Karşılaşma sonrası konuşan Aykut Kocaman, "Kadromuzda Fernandao ve Salih gibi şimdilik kullanamadığımız oyuncular var. Bununla berabere 2-3 oyuncu daha aramıza katılacak gibi gözüküyor. Sezon içinde kadro derinliği açısından sıkıntı çekeceğimizi sanmıyorum. Bir merkez forvet çalışmamız sürüyor. Çeşitli nedenlerden dolayı transfer de Fenerbahçe için çok kolay değil" dedi. 
 
Fenerbahçe, Alpler Futbol Festivali Turnuvası kapsamında bir sonraki  hazırlık maçını 17 Temmuz Pazartesi günü İspanya'nın Athletic Bilbao ekibiyle  yapacak.
 

Tüm Fikstür