Kocaman: "Son derece sevinçliyim"

Atiker Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman, takımların acil puan ihtiyacından dolayı sportif anlamda şiddeti ve gerilimi yüksek bir maç oynandığını dile getirdi.

05 Mart 2017 Pazar - 20:39

Karşılaşmaya kontrollü başladıklarını aktaran Kocaman, "Böyle bir  dönemde kazandığımız için son derece sevinçliyim. Adanaspor'a da hem 'geçmiş  olsun' diyor hem de başarılar diliyorum. Taraftar açısından bakıldığı zaman da  şiddetin ve öfkenin olduğu zamanlar yaramıyor. Kulübe ve takıma zarar verici  oluyor. Bir kere daha aklıselime davet etmekten başka yapacağımız şey yok."  değerlendirmesinde bulundu.
 
Öte yandan, karşılaşmanın ardından bazı taraftar grupları arasında  kısa süreli gerginlik yaşandı.
 
Adanaspor cephesi
 
Spor Toto Süper Lig'de Atiker Konyaspor'a 1-0 yenilen  Adanaspor'un teknik direktörü Levent Şahin, mağlubiyet nedeniyle üzgün  olduklarını söyledi.
 
Karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamada  bulunan Şahin, müsabakada rakiplerinden daha iyi oynadıklarını ancak girdikleri  gol pozisyonlarını değerlendiremediklerini ifade etti.
 
Şahin, oyuncularının kazanmak için ellerinden geleni yaptığını dile  getirerek, şunları kaydetti:
 
"Sonuçtan daha çok üzüldüğüm, bende soru işareti bırakan şey, en büyük  destekçimiz olan seyirciydi. Tam oyunu çevirebileceğimiz dakikalarda, rakibin  direncinin kırılabileceği, oyun düzenini değiştirip daha çok hücum hattında  etkili olabileceğimiz dakikalarda anlam veremediğim bir olayla karşılaştım.  Buralı olmamdan dolayı da çok üzüldüm. Hiç görmek istemediğimiz olaylarla  karşılaştık. Oyunu çevirebilirdik, üstünlük sağlayıp gol de atabilirdik. Bu  bahane değil. Buraya kadar bu oyuncularla geldik, kalan 11 maçta da onlarla devam  edeceğiz. Başka hiçbir seçeneğimiz yok, ben onlara güveniyorum. Bu takım için  neler yapabileceklerini çok iyi biliyorum. İçeride ve dışarıda istemediğimiz  olaylar var. Ne olursa olsun ben hepsine teşekkür ediyorum."
 
  
 
 
 
 
 

Tüm Fikstür