Kolombiya'da Pekerman dönemi sona erdi

Kolombiya Futbol Federasyonu (FCF) ile Arjantinli teknik direktör Jose Nestor Pekerman yeni sözleşme imzalamama kararı aldı.

05 Eylül 2018 Çarşamba - 1:29

FCF Başkanı Ramon Jesurun ve Pekerman, başkent Bogota'daki FCF  binasında yönetim kurulu üyeleri ile birlikte yaptıkları toplantının ardından  gazetecilere açıklamalarda bulundu.
 
Kolombiya Milli Takımı için verdiği emek nedeniyle Jose Nestor  Pekerman'a teşekkür eden Jesurun, 6 yıldır takımın başında olan Arjantinli teknik  adamın yeni bir sözleşme imzalamak istemediğini söyledi.
 
Kararın Pekerman'a ait olduğunu, toplantıda maddi konuların gündeme  gelmediğini vurgulayan Ramon Jesurun, ülkesini Brezilya ve Rusya'da düzenlenen  FIFA Dünya Kupası'na götürme başarısı gösteren Pekerman için "Bu adamı  kaybetmekten dolayı üzgünüz." ifadesini kullandı.
 
FCF Başkanı Jesurun, başarılı bir dönem geçirdikleri Jose Nestor  Pekerman'a Kolombiya'daki futbolu geliştirdiği için ülke olarak minnettar  olduklarını belirtti.
 
Kolombiya Milli Takımı'nın başında çıktığı 78 karşılaşmada 42  galibiyet, 16 mağlubiyet ve 20 beraberlik elde eden Pekerman ise "Attığımız her  golde, kazandığımız her zaferde yanımızda olan ve bizi destekleyen  Kolombiyalılara teşekkür etmek istiyorum." dedi.
 
Görevi mutlu bir şekilde bıraktığını ve Kolombiya Milli Takımına  bundan sonraki süreçte başarılar dilediğini söyleyen Jose Nestor Pekerman,  görevini, ülke kamuoyu ve FCF'de oluşan "devam" beklentisinin aksine bırakmasına  ilişkin ise konuşmayacağını belirtti.
 
Pekerman yalan haberlere sert tepki gösterdi
 
Arjantinli teknik direktör Pekerman, hiçbir takımla görüşmediğini ve  şimdilik sözleşmesinin sona ereceği günü beklediğini dile getirdi.
 
FIFA Dünya Kupası'ndan sonra çıkan haberlere de tepki gösteren  Pekerman, "Beni her yere gönderdiler ama turnuva sonrası Bogota'dan bile  çıkmadım. Buradaki yalanların miktarı çok az ülkede var. Hayal kırıklığına  uğramaya devam ediyorum." diye konuştu.
 
Bu arada, Kolombiya'nın Nobel Barış ödüllü eski Devlet Başkanı Juan  Manuel Santos da sosyal medya hesabından paylaştığı mesajla Jose Nestor  Pekerman'a teşekkür etti.
 
Santos, Pekerman'ın milli takımın başında kazandığı zaferlerle  ülkesini birleştirdiğini ve Kolombiyalıları gururlandırdığını ifade etti.
 
Arjantin'in River Plate takımında forma giyen Kolombiyalı oyuncu Juan  Fernando Quintero da ülkesinin basınına verdiği demeçte, Pekerman'ın kararı  nedeniyle üzgün olduğunu belirtti.
 
  
 

Etiketler:
Tüm Fikstür