Kritik maç öncesi şok! Altyapı oyuncuları...

Kardemir Karabükspor Kulübü Başkanı Mehmet Aytekin, Spor Toto 1. Lig'de 2018-2019 sezonunun açılışında sahalarında Adana Demirspor ile yapacakları maça ilişkin, "Kulübün borçları nedeniyle yeni transferlere lisans çıkartamadık, maça altyapı oyuncularıyla çıkacağız." dedi.

10 Ağustos 2018 Cuma - 19:01

Aytekin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, geçmiş yönetimlerin kulübü  borç batağına sürüklediğini ve şu anda da kimsenin takıma sahip çıkmadığını  belirtti.
 
Karşılarına her gün ayrı bir borcun çıktığını kaydeden Aytekin, şöyle  konuştu:
 
"Bu akşam Adana Demirspor ile sezonun ilk maçına çıkacağız. 16 yeni  transferimiz var ancak bu oyuncuları oynatamıyoruz. Kulübün borçları nedeniyle  yeni transferlere lisans çıkartamadık, maça altyapı oyuncularıyla çıkacağız.  Yaklaşık 12 milyon lira vergi borcumuz bulunuyor. Yapılandırılmış olan taksitler  vardı. Bu taksitlerden 1,5 milyon lirayı yatırmamız ve 1 milyon lirayı da teminat  vermemiz gerekiyordu. Bu parayı ödeyemedik. Ayrıca Uyuşmazlık Çözüm Kurulu  dosyalarına da yaklaşık 3,5 milyon lira ödememiz gerekiyor. Her ödeyemediğimiz  gün için de borçlar artış gösteriyor."
 
Herkesten takıma katkı sağlamasını beklediğini dile getiren Aytekin,  ihtiyaç duyulan parayı bulup takımı kurtarabilecek varsa görevini bırakmaya hazır  olduğunu kaydetti.
 
Kulübü bu hale kendilerinin getirmediğini aktaran Aytekin, "Bizi  karalamaya çalışanlar eski yönetimlerin yaptıklarını unutturmaya çalışan  zihniyetlerdir." ifadesini kullandı.
 

Tüm Fikstür