Kritik toplantı bitti, açıklama yapıldı

Övünç ÖZDEM-İSTANBUL DHA 16 Ocak 2012 Pazartesi - 17:37

26 Ocak'ta yapılacak Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Genel Kurulu öncesi 58. maddeyle ilgili alınacak kararların netleşeceği kritik toplantı sona erdi.
TFF'nin İstinye'deki binasında gerçekleştirilen toplantıya Başkan Mehmet Ali Aydınlar, başkanvekilleri Göksel Gümüşdağ ve Lutfi Arıboğan ile birlikte tüm yönetim kurulu üyeleri katıldı.

58. maddede değişiklik yapılıp yapılmayacağı görüşülen toplantı sonrası Futbol Federasyonu'nun resmi internet sitesinde şu açıklama yapıldı:

"Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu bugün İstanbul'da toplandı. Toplantıdan sonra yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu göreve başladığı günden itibaren, Türk futbolunun girdiği kaostan çıkması için elinden gelen iyi niyetli çalışmayı göstermiştir. Özenli, objektif ve hukuki prensipler içerisinde yönetim anlayışını sürdürmüş, sürdürmeye de devam edecektir.

13 Ocak Cuma günü yapılan TFF-Kulüpler Birliği toplantısında, tüm kulüp başkanları tek tek dinlenmiş ve görüşleri alınmıştır. Bu görüşler, 16 Ocak'taki TFF Yönetim Kurulu'nda ayrıntılı olarak değerlendirilmiştir. Yapılan bu değerlendirme sonucunda, 26 Ocak 2012'de yapılması planlanan TFF Olağanüstü Genel Kurulu, önceden ilan edilen gündem maddeleri ile gerçekleştirilecektir.

Türkiye Futbol Federasyonu'nun bugüne kadar aldığı her karar ve yaptığı her işlem; TFF Kanununa, Statüsüne ve hukuki düzenlemelerine uygun olduğu gibi; FIFA ve UEFA'nın uluslararası kural ve düzenlemelerine de harfiyen uygundur. 26 Ocak'ta yapılacak TFF Olağanüstü Genel Kurulu ve kurulda varılacak her sonucun da aynı bu prensibe uygun olacağına inancımız sonsuzdur.

Tüm kamuoyu bilmelidir ki; Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu kararlarını, bireysel açıklamalara dayanarak değil, tüm futbol paydaşlarının görüşleri ışığında almayı prensip edinmiş, aynı prensiple de almaya devam edecektir."

Etiketler: 0
Tüm Fikstür