Kulüplerden Türkiye'nin EURO 2024 adaylığına destek mesajı

Spor Toto Süper Lig takımlarından Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray ile Başakşehir Futbol Kulübü'nün başkanı Göksel Gümüşdağ, Türkiye'nin 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2024) adaylığına yönelik, sosyal medya üzerinden destek mesajı yayımladı.

26 Eylül 2018 Çarşamba - 21:06

Başakşehir Futbol Kulübü Başkanı Göksel Gümüşdağ mesajında, "2024  Avrupa Şampiyonası'na ev sahipliği yapabilmek için Türkiye'nin tüm özelliklere  sahip olduğunu, gerekli tüm koşuları yerine getirdiğini biliyor ve gönül  rahatlığı ile iddia ediyorum ki, adil bir değerlendirme olduğu takdirde yarın  Türkiye için çok mutlu ve gururlu bir gün olacaktır." ifadelerini kullandı.
 
Gümüşdağ, şu görüşlerini paylaştı:
 
 "Avrupa'daki statların, tesislerin çoğuna ya bizzat gittim ya da  yakından biliyorum. Futbola ilgi duyan herkesin teyit edeceği üzere, tüm büyük  şehirlerimizde Avrupa ülkelerinin çoğunda bulunmayan modern ve büyük kapasiteli  spor kompleksleri, stadyumlar, spor salonları var. Ayrıca Türk halkının futbola  ve bu tarz büyük organizasyonlara yoğun ilgisi var. Değerlendirme kriterleri  profesyonelce olduğu takdirde, kazanmamız işten bile değil. Türkiye’nin spor  organizasyonları konusundaki vizyonunu yansıtması ve yurt dışındaki itibarı için  büyük önem arz eden bu kararın lehimize olacağına olan inancım tam."
 
Beşiktaş Kulübü, İngilizce paylaşımında, "We are ready! Come to  Turkey" (Hazırız, Türkiye'ye bekleriz.) sözleriyle destek verirken, Fenerbahçe  ise, "Türkiye hazır." ve "Sonsuz destekle."  mesajlarını paylaştı.
 
Galatasaray ise mesajında "Hazırız." ifadesine yer verdi.
 
  
 

Etiketler:
Tüm Fikstür