Le Guen'den ayrılık açıklaması! "Git derlerse..."

Bursaspor Teknik Direktörü Paul Le Guen, Kasımpaşa'ya kaybettikleri maçın ardından konuştu.

08 Nisan 2018 Pazar - 19:19

Bursaspor Teknik Direktörü Paul Le Guen maç sonu yaptığı açıklamada, Bugün oyunumuzu sonuca çeviremedik ve oyunumuzu sonuca çeviremediğimiz için de cezalandırıldık. Maçı kaybettik. Neredeyse her şeyi yaptık kazanmak için, neredeyse diyorum çünkü sonuca çeviremedik. 20 - 30 arası orta yaptık, birçok duran top kullandık ama ceza alanındaki etkinlik eksikliğimiz maçı kazanmamızı engelledi. Bu periyottan çıkmak istiyorsak, oynadığımız oyunu sonuca çevirebilmeliyiz dedi.
 
LE GUEN: "BANA GİT DENİRSE GİDERİM"
 
Bursaspordaki geleceği ile ilgili bir soruya ise Le Guen, Pes edecek son adam benim. Ne kadar çalıştığımı, ne kadar kendimi ortaya koyduğumu çok iyi biliyorum. Oyuncularım için de aynısını söyleyebilirim, ellerinden gelen en büyük çabayı ortaya koyuyorlar. Savaşma ruhunu ortaya koyuyorlar. Bana git denirse giderim ama ben hala bu durumdan çıkabileceğimize inanıyorum. O yüzden son ana kadar savaşmaya devam edeceğim yanıtını verdi.
 
"SOW ÇOK FAZLA AŞAMA KAYDETTİ"
 
Moussa Sowun ilk 11de görev almasıyla ilgili ise Fransız çalıştırıcı, Sowun fiziksel olarak daha iyi yöne gitmesi gerektiği, sizlerin de görebileceğiniz bir durum ama Sow geldiği günden beridir çok fazla aşama kaydetti. Hafta boyunca da iyi performans sergilediğini düşündüm. Ceza alanındaki etkinliğimizi artırmak için sahadaydı, ilk 11de seçtim çünkü etkinliği artıracağını düşünmüştüm. Sow daha iyiye gitmeli ama bunun için maç oynaması, daha fazla süre alması, kendini geliştirmesi gerekiyor şeklinde konuştu.
 
Le Guen, Bogdan Stancunun ilk yarıda korner atışlarını kullanmasıyla ilgili ise tercihin kendi kararı olduğunu ve Stancunun antrenmanlarda duran topları en iyi kullanabilen oyuncu olduğunu belirtti.
 

Etiketler:
Tüm Fikstür