Levent Nazifoğlu: Transfer yapacağız!

Galatasaray Sportif AŞ Yöneticisi Levent Nazifoğlu, transfer çalışmalarının devam ettiğini belirterek, " Oyuncu alacağız ama şu anda mevkisini söyleyemem." dedi.

12 Ocak 2017 Perşembe - 16:19

Nazifoğlu, Florya Metin Oktay Tesisleri Turgay Vardar Medya  Merkezi'nde düzenlenen toplantıda basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Gençlerbirliği'nden kadrolarına dahil ettikleri Ahmet Çalık ile ilgili  gün içinde gerekli açıklamanın Kamuyu Aydınlatma Platformu vasıtasıyla  yapılacağını belirten Nazifoğlu, Çin'e transfer olacağına yönelik iddialar olan  Alman futbolcu Lukas Podolski'nin takımla çalışmalarına devam ettiğini söyledi.

Podolski'nin Galatasaray'ın futbolcusu olduğunu belirten Nazifoğlu,  "Antrenmanlarına devam ediyor. Atiker Konyaspor maçına da bizimle beraber  gelecek. Maçta görev verilirse oynayacak. Transfer durumu bizim dışımızda gelişen  olay. Futbolcumuzla bir ilgilenme var. Bir zamana kadar bu ilgilenmeye cevap  verebileceğimizi söyledik. Ondan sonra bu konuyu kapatacağız." diye konuştu.

Nazifoğlu, basın mensuplarının transfer çalışmalarıyla ilgili sorusu  üzerine, "Transfer defterini kapatmadık. Oyuncu alacağız ama şu anda mevkisini  söyleyemem. Podolski giderse mutlaka forvet transferi yapacağız. Podolski  gitmezse alternatiflere bakacağız." ifadelerini kullandı.

Levent Nazifoğlu, kadroda düşünmedikleri Aurelien Chedjou ile dün bir  toplantı yaptıklarını ve kararlarını kendisine iletiklerini dile getirdi.

"Riekerink bu takımın antrenörüdür"

Levent Nazifoğlu, Antalya'da basın mensuplarıyla yaptığı sohbette  sözlerinin çarpıtıldığını anlatarak, "Güzel bir sohbet toplantısı yaptık. Ben,  cümlelerin arasından bazı kelimeleri cımbızla çekip kullanmamanız konusunda  ricada bulunmuştum. Bu konuda hepinizi suçlayamam ama büyük bir çoğunluk öyle  yaptı. Şaşırmadım ama üzüldüm. Arkadaşlar attığınız başlıklar hiç hoş değil.  'Galatasaray şampiyonluğun bir numaralı favorisi değildir' demedim. 'Dört eşit  favori vardır, biz de onlardan biriyiz' dedim." şeklinde görüş belirtti.

Sohbet toplantısında, teknik direktörleri Jan Olde Riekerink ile  ilgili soruları da yanıtladığını anlatan Nazifoğlu, şunları kaydetti:

"Siz, 'Riekerink gidecek mi? dediniz.' 'Şu anda bu konuya bakmıyoruz,  şampiyonluğa odaklandık, sene sonunda bu işe bakacağız' dedim. Size, 'Eğer  bırakacak olsak, şimdi bırakmamız lazımdır değil mi?' dedim. Orada 'değil mi'  ifadesini alıp bir kenara koydunuz, 'Şimdi bırakmamız lazım' ifadesini  kullandınız. Bunlara gerek yok. Bir sürü Galatasaray düşmanı bu konuların doğru  olmadığını bildiği halde, geceler boyuncu bunu tartıştı. Riekerink bu takımın  antrenörüdür. Herhalde benim kadar da teknik direktörüne sahip çıkan başka bir  yönetici de yoktur. Bugüne kadar bütün eleştirileri göğüsleyerek teknik  direktörüme sahip çıktım. Bundan sonra da sahip çıkacağım. Hiç bir zaman da  'Galatasaray Riekerink ile uzun süre çalışmayacak' demedim. Biraz vicdanlı olun,  sizlere yakışmıyor."

Tüm Fikstür