Levent Şahin: Genç futbolcular şanslarını iyi değerlendirdi

Galaasaray Yardımcı Antrenörü Levent Şahin, 2-1'lik Keçiörengücü maçının ardından değerlendirmelerde bulundu.

AA 05 Aralık 2018 Çarşamba - 16:30

Şahin, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, mevcut koşullar  doğrultusunda kendilerini özenle ağırlayan Keçiörengücü Kulübüne teşekkür etti.
 
Aktepe Stadı'nın sentetik çim olan zeminine işaret eden Şahin, "Stat,  saha zemini ve diğer unsurlar herkesin bildiği malum konular. İki takım için de  sevindirici tek şey, bu zeminde sakatlığın olmamasıydı." diye konuştu.
 
Şahin, genç futbolcuların iyi bir performans gösterdiğini  vurgulayarak, "Şans verdiğimiz genç oyuncular bunu çok iyi değerlendirdi. Oyundan  dolayı geleceğe umutla bakmamızı sağladıkları için onlara ayrı parantez açıp,  hepsini tebrik ediyorum. Umarım ekran başındaki ve tribündeki futbolseverler de  keyifli bir maç izlemişlerdir. Bu kulvarda yolumuza devam ediyoruz. Avantaj  sağladık. İkinci maçta da bu yolda sonuna kadar devam etme adına gerekli skoru  alırız diye düşünüyoruz." değerlendirmesinde bulundu.
 
Levent Şahin, toplantıda Galatasaray Kulübünün, Kulüpler Birliği Vakfı  toplantılarına katılmayacağını duyurmasıyla ilgili soruyu yanıtsız  bıraktı.
 
Özbalta: "Çok önemli bir tecrübeydi"
 
Keçiörengücü Teknik Direktörü Serkan Özbalta, güçlü bir takımla  karşılaştıklarına dikkati çekerek, "Bizim açımızdan çok önemli bir tecrübeydi."  ifadelerini kullandı.
 
Galatasaray'ın büyük bir camia olduğunu söyleyen Özbalta, şunları  kaydetti.
 
"Altyapıdan çıkardıkları genç ve yetenekli oyuncular ile tecrübeli  futbolculardan oluşan karma bir takım yapacaklarını tahmin ediyorduk. Biz de  önceki haftalarda çok fazla süre alamayan oyuncularımızdan kurulu bir takımla  sahaya çıkmayı düşündük. Manisa Büyükşehir Belediyespor ve Büyükşehir Belediye  Erzurumspor maçlarında kadromuzun yüzde 80'i bu ekipten oluşuyordu. Bu takımı o  çocuklar buraya getirdi. Onları ödüllendirmek istedik. Hakkıyla maçın üstesinden  geldiklerine inanıyorum. Maçın ilk bölümünde çok ciddi pozisyonlarımız vardı. O  pozisyonlardan birini gole çevirebilseydik, belki maçın senaryosu ve seyri çok  daha farklı olabilirdi. Bir maçımız daha var. Turu atlayabilmek adına ikinci  maçta elimizden gelenin fazlasını yapmaya çalışacağız.  Orada turu atlayacağımıza  inanıyorum."
 
  
 

Etiketler:
Tüm Fikstür