Levent Şahin veda etti

Adanaspor'da istifa eden Levent Şahin, istifa sonrası açıklamalarda bulundu.

10 Nisan 2017 Pazartesi - 14:27

Spor Toto Süper Lig'in 27. haftasında 3-1 yenildikleri  Çaykur Rizespor maçının ardından Adanaspor'daki görevinden istifa eden teknik  direktör Levent Şahin, "Görevler ve makamlar geçicidir. Adanaspor'un geleceğine  bu ortamda daha fazla faydalı olamayacağımızı düşündüğümüzden dolayı ekibimle  görevimizi bırakmış bulunmaktayız." dedi.

Şahin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, geçen yıl 22 Aralık'ta  Adanaspor'da teknik direktörlük görevine getirildiğini anımsattı.

Memleketi Adana'nın futboluna hizmet etmek fikriyle hareket ettiğini  anlatan Şahin, görev süresince takımın 15 karşılaşmada 9 puan aldığını kaydetti.  Şahin, "Zor bir görev olduğunu, son dönemlere yaklaştıkça daha da zorlaşacağının  bilinciyle süreci yönetmeye gayret ettik. Beraberinde bunun için ekibimle yoğun  mesai harcadık. Futbolun, bütçenin, oyuncularımın yaklaşımlarının, yöneticilerin  tutum ve davranışlarının farkında olarak her şeyiyle ve her anlamda takım  olabilme hedefinde emek sarf ettik." diye konuştu.

Adanaspor teknik direktörü Levent Şahin'den istifa açıklaması!video için tıklayın

Levent Şahin, Adanaspor'un sıralamada 20 puanla 18. sırada yer  aldığını aktararak, şunları kaydetti:

"Bu süreçte desteklerini hep yanımda hissettiğim, sevgileri ve güler  yüzleri ile bana enerji veren tüm Adana halkına, Adanalı futbolseverlere ve  taraftarlarımıza sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Bu dönemde en büyük itici  gücümüz kuşkusuz onlardı. Görevler ve makamlar geçicidir. Adanaspor'un geleceğine  bu ortamda daha fazla faydalı olamayacağımızı düşündüğümüzden dolayı ekibimle  görevimizi bırakmış bulunmaktayız." diye konuştu.

Görev yaptığı sürede kendisine izin vererek yolunu açtığını  vurguladığı Fatih Terim'e teşekkür eden Şahin, "Türkiye Futbol Federasyonunun  değerli başkan ve yöneticileri başta olmak üzere Adanaspor Kulübünün başkan ve  yöneticilerine, bizi her zaman koşulsuz destekleyen taraftara, değerli basın  mensuplarına, kulüp çalışanlarına ve en önemlisi emeğini ve terini eksik etmeyen,  benim için ayrı bir anlam taşıyan tüm oyuncularıma teşekkür ediyorum."  ifadelerini kullandı.

Tüm Fikstür