Ligleri başlamadı bu büyük avantaj

Caner Eller, Fenerbahçe'nin tur şansını değerlendirdi

21 Aralık 2012 Cuma - 1:27

BELARUS ve Ukrayna gibi soğuk coğrafyalara sahip takımların eylül-ekim dönemi çok iyi geçiyor. Çünkü liglerinin son dönemleri olduğu için formda oluyorlar, Avrupa ekipleri ise hazırlık döneminde oluyor. Mesela Bayern Münih daha kendini toparlamamışken, Lille ise kayıplarını telafi edemeden Bate’ye yendiler.

ANTRENÖRLERİ Viktor Goncharenko genç ve idealist bir yapıya sahip. Hleb’in yetenekleri etrafında bir takım oluşturdu. Takım olarak çok ısırgan bir ekip ancak F.Bahçe maçına 2 aylık bir süreç var ve temsilcimizin en büyük avantajı Belarus’ta liglerin 27-28 Mart tarihlerinde başlayacak olması. Yani Bate’yle hazırlık sürecindeyken karşılaşacak sarı-lacivertliler.

SICAKLIK 0’IN ALTINDA

HAVA durumu o dönemlerde Belarus’ta 0’ın altında olduğu için şartlar zor olacaktır. Ayrıca şu an Bate Borisov’un maçlarını oynadığı 5000 kişilik Haradski Stadı tadilatta ve F.Bahçe’ye karşı nerede oynacakları henüz beli değil.

F.BAHÇE’NİN güç potansiyeline baktığımızda 2 ay sonrası için iyi kura çektiğini söyleyebiliriz ancak Belarus ekibini küçümsememek ve Bayern Münih gibi bir takımı yendiğini de unutmamak lazım.

Tüm Fikstür