Lopetegui'den Pique'ye destek

İspanya Milli Takımı Teknik Direktörü Julen Lopetegui, Katalonya'daki yasa dışı bağımsızlık referandumuna destek verdiği için bazı İspanyol taraftarların hakaretine uğrayan milli futbolcu Gerard Pique'ye destek verdi.

03 Ekim 2017 Salı - 21:40

Teknik direktör Lopetegui bir radyoya verdiği demeçte, "Pique'ye  yönelik hakaretlere yorum yapacak bir durum yok. Tamamen üzücü bir durum." dedi.
 
Pique ile ilgili istenmeyen bir ortamın oluştuğunu söyleyen Lopetegui,  "Pique, tahmin edilenden çok daha fazla bir şekilde milli formayla her zaman en  yüksek katkıyı sağlayan futbolculardan biri olmuştur. Şu anda da bizimle beraber  çünkü mükemmel bir futbolcu." değerlendirmesinde bulundu.
 
İspanya Milli Takımı'nda kimsenin siyasi görüşünü analiz etmediklerini  vurgulayan Lopetegui, Pique ile konuştuğunu ve futbolcunun moralinin iyi olduğunu  dile getirdi.
 
İspanya Futbol Federasyonunun geçici başkanı Juan Luis Larrea'nın  da Pique ile konuşarak ona moral verdiğini aktaran Lopetegui, "Artık sadece  futbol düşünmenin ve konuşmanın zamanı geldi. Arnavutluk gibi büyük bir takıma  karşı oynayacağız. Bu, Dünya Kupası'na katılmamızı garanti edecek bir maç  olacak." yorumunu yaptı.
 
Katalonya bölgesindeki yasa dışı bağımsızlık referandumuna, oy  kullanarak ve siyasi olarak bunu savunarak destek veren Pique'ye bir grup  İspanyol taraftar sözlü olarak ve pankartlarla hakaret etmişti. 2018 Dünya Kupası  Elemeleri'nde 6 Ekim'de Arnavutluk'a karşı oynayacak İspanya Milli Takımı'nın  Madrid'de Futbol Federasyonu tesislerindeki ilk antrenmanını izleyen 300 kişilik  bir grubun "dışarı" diye bağırdığı Pique, kendisine yönelik hakaretlerden sonra  antrenmanın 23. dakikasında sahayı terk ederek takımdan ayrı çalışmıştı.
 

Etiketler: Lopetegui İspanya Pique
Tüm Fikstür