Lucescu: "İnanılmaz hatalar yaptık"

A Milli Takım'ın Teknik Direktörü Mircea Lucescu, Rusya maçının ardından açıklamalarda bulundu. Maçın ikinci yarısında iyi bir oyun çıkardıklarını belirten Lucescu, " Gollerde inanılmaz hatalar yaptık. Ben mutluyum çünkü yeni bir ekip kuruyoruz ve bu ekip bir şeyler göstermeye başladı. Oyunu teknik olarak oynuyoruz. Dar alanlarda iyi paslar yaparak, kombinasyonlar yaparak oynuyoruz." diye konuştu.

08 Eylül 2018 Cumartesi - 0:29 | Son Güncelleme : 08 09 2018 - 2:14

UEFA Uluslar B Ligi 2. Grup ilk maçında Rusya'ya 2-1  mağlup olan A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Mircea Lucescu, "Gelecek için  ısrarla bu ekibin üzerinde duracağım. Çok fazla da oyuncu yok zaten. Bizim  hedefimiz Avrupa Şampiyonası'nın elemelerini kazanabilecek bir ekip  yaratabilmek." dedi. 
 
Lucecsu, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, kazanmak veya  kaybetmenin büyük bir sorun olmadığını belirtti.
 
Yeni bir ekip kurduklarını ifade eden Lucescu, "Kolay değil bu. Rusya  ekibi 90'ar dakika oynamış, 6 hafta lig geçirmiş ekibin oyuncuları. Bizim için  Serdar, Çağlar, Okay sezonun ilk maçını yaptılar." diye konuştu.
 
Lucescu, Rusya takımının toplamda  6 kilometre fazla koştuğunu  vurgulayarak, şöyle devam etti:
 
"Tabii rakipte avantajı fizik, ikili mücadeleleri kazanma, taktik  olarak daha üstün oluyorlar. Bakarsanız bizim oyuncular kendi kulüplerinde  oynamıyor. 2-3-4 günde rekabet edebilecek seviyeye getirebilecek oyuncu grubunu  hazırlamak kolay değil. Umut ediyorum bu güzel yapmış oldukları transferlerden  sonra kendi kulüplerinde oynayacaklar."
 
İkinci yarıdaki oyunlarından dolayı ekibini tebrik eden Lucescu, "4-5  pozisyon vardı. Biraz aceleci olmasak, kolay top kaybetmesek goller atabilirdik.  Kalecileri Zenit'te benim öğrencimdi, bugün harika bir maç çıkardı. Biz de  inanılmaz 2 tane hata yaptık. İlk golde Şener itildi ama bu da tecrübedir tabi.  İkinci golde de ekibime hiç ofsayt değil, oynayın dememe rağmen hakikaten aptalca  bir gol yedik. Gelecek için ısrarla bu ekibin üzerinde duracağım. Çok fazla da  oyuncu yok zaten. Bizim hedefimiz Avrupa Şampiyonası'nın elemelerini  kazanabilecek bir ekip yaratabilmek." ifadesini kullandı.
 
Lucesu, şöyle devam etti:
 
"Bakarsınız sadece Türkiye sezonun başında eylül ayında iki maç  yapıyor ve şimdi üç gün sonra bir maç daha yapacağız. Rusya ekim ayında kendi  evinde turnuvaya başlıyor. Biz gruptaki tarihlere baktığınız zaman çok da favori  olarak durmuyoruz. İkinci yarıdaki oyunumuzun tamamını üç gün sonra yapacağımız  maçta tekrar etmek istiyoruz. Buradan daha yukarı seviyeye çıkmak istiyoruz.  Önemli olan oyun futbolumuzun seviyesini yükseltmek. Defansta genç oyuncularımız  var, bu da çok önemli tabi. Bakacağız."
 
Oyunda lider arayışı içinde olup olmadığı yönündeki bir soru üzerine  ise Lucescu, "Benim oyunuma bakarsınız doğru, haklısınız. Yusuf'u denemek  istedim. Trabzonspor'da oynarken Galatasaray'a karşı kazanmış bir zafer vardı.  Sahayı biliyordu. Oğuzhan'ın değerini çok iyi biliyorum, anlatmaya gerek yok.  Arkadan gelen gençleri de görmek istiyorum doğal olarak. Böyle bir karar  almıştım" ifadesini kullandı.
 
  
 

Etiketler:
Tüm Fikstür