03 Şubat 2017 Cuma


TRABZON’UN G.Antep maçında ortaya koyduğu futbol herkesi umutlandırdı. Nedeni uzun bir aradan sonra neyi, nasıl oynayacağını bilen bir takım görüntüsü vermesiydi. Sırayla gidelim:
 
1- Öncelikle kadro, daha doğrusu değişim güven verdi. Olcay başlıbaşına bir vaka. Beşiktaş’ta alamadığı formanın adeta intikamını yaşıyor. Castillo zaten iyiydi. Onun şanssızlığı sakatlıklarla birlikte devamlılıkta yaşadığı sıkıntı oldu. Şimdi kendisini buldu. Rodallega kesinlikle kadroya dahil edilmesi gereken formatta bir oyuncuydu. ‘O ya da ona benzer birinin mutlaka ama mutlaka transferi şart’ derken anlatılmak istenen buydu. Pereira ve Mas iyi görüntü verdi. Onlar için de önemli olan devamlılık elbette. Göreceğiz.
 
2- Yusuf Yazıcı’ya ayrı bir yer açalım. Bu genç geçen sezonun son zamanlarında da ‘Ben buradayım’ diyordu. Genel sorunlar, görünmesini erteletti. Şimdi yere göğe konulamıyor. Vardı zaten. Herhalde çevresindeki herkes ‘Şımarma ve çok çalış’ diyordur. Büyük kazanç. Devam eder umarız. Trabzonlu ya da değil, herkes üzerine titriyor. Her şey kendi elinde.
 
ALKIŞLAR USTA’YA
 
3- Trabzon ilk yarı birkaç maçta gösterdiği direnç hariç ne oynadığı belli olmayan bir takım görüntüsündeydi. Şimdi konuşabiliriz artık. Kanatları kullanacak. Top cezaalanı içinde forvet ya da forvet arkası desteklerle buluşturulacak. Göbekten bindirmeler de stratejinin ayrı parçası olacaktır ama kanatsız uçulur mu? Yeni başlıyor Karadeniz ekibi. Ofansif anlayışı daha agresif bir oyun şablonu bekliyor bizi muhtemelen.
 
4- Ersun Hoca’yı yakıp yıkmak için aportta bekleyenlerin de bir anda sesi kesildi tabii. Muharrem Usta’yı bu açıdan ne kadar tebrik etsek azdır. Her şeye rağmen direndi ve muhtemelen o kazanacak.  
5 - Ne yazık ki, Mehmet Ekici işini yüzüne gözüne bulaştırdı yönetim. 3 kaybeden oldular. F.Bahçe’yi de sayarsanız 4. Keşke Rize’ye gönderselerdi. Bu işlerde en radikal kayıp oyuncuda olur. Bir devre oynayamayacak! 
 
TRABZON bu sezon artık adından başka iddiası olmayan ama geleceğe umutla bakmak isteyen bir takım görüntüsünde. İyi futbol, buna bağlı sonuçlar, yatırımı da kolaylaştırır. 50. yıl hayâlleri de en azından gerçekçi hedef olur.