12 Şubat 2017 Pazar


Osmanlı maçı Trabzon açısından ‘Yeni’ başlangıcın istikrara dönüşüp dönüşmeyeceğinin sıkı test edileceği mücadelelerden biriydi. Mehter düzeni gibi, 2 ileri 1 geri tablosu kafa karıştırabilirdi şüphesiz. Skor bir yana, eski-yeni karışımının ortaya koyduğu netlikler var.
 
TRABZON artık kanatlarını kullanıyor. Pereira ve Mas, Osmanlı karşısında da cesur, hızlı ve hırslı şekilde dikkat çekici sürelerde topu rakip alana taşıdılar. Sıkıntı, onlara yakın, top alışverişinde destek olacak birinin beklenenden daha az desteğiydi. Böyle olunca rastgele ortalar defansın müdahalesiyle 
eriyip gidiyor. Gol de zaten Uğur’un uzun topuna Olcay’ın şahane katkısıyla geldi. 
 
90 DAKİKALIK DEĞİLLER HÂLÂ
 
OSMANLI ligin en ilginç futbol oynayan takımı. Oyun disiplinleri şüphesiz var ancak Afrikalılar’ın bireysel yetenekleri de ayrı bir hikaye. Ancak durdular ve daha düşük profilde devam ediyorlar. Onlar için de Trabzon’la oynamak bir sıçrama şansı olabilirdi. Nitekim son haftalara kıyasla daha etkili, eski havasına yakın ve yine efsane kanat bindirmelerini zaman zaman yaptılar. Her 2 yarıda net pozisyon da buldular ama Onur gole izin vermedi.
 
TRABZON’UN önde basarak rakibi sindirme isteği 2. yarıda da devam etti. 4 de net pozisyon ürettiler. Ancak bitirici vuruş eksikliği dikkat çekti. Rodallega’nın kenarda olması bu anlamda ilginçti. Ersun Hoca 70’ten itibaren ise Medjani hamlesiyle skoru korumaya geçti. 
 
GALİBİYET çok önemli. Ancak Trabzon henüz 90 dakikalık değil hâlâ. Süre arttıkça çok şey değişecek. Öyle görünüyor!