18 Mart 2017 Cumartesi


F.BAHÇE, Konya maçını 2 ayrı devre oynadı. 3. golü yediği ana kadar ortaya koyduğu tablo sıkıntılıydı. Ya da rakibini iyi tanıyan Aykut Kocaman’ın planı tuttu. Sow’la Volkan Şen’in oyuna girmesi, onlarla Alper ve Aatif’ın hareketlenmesi tabloyu değiştirdi. Konya’nın skoru koruma derdine düşmesi de işin içine girince Fener, Fener gibi oynamaya ve pozisyon bulmaya başladı. İkiyi buldu, üçüncüye çok yaklaştı, bir şutu direkten döndü, Volkan iki metreden kaçırdı ama yetmedi. 
 
MAÇA Konya beklemeyen bir stratejiyle başladı. F.Bahçe’yi önde karşılayan yeşil-beyazlılar, rakibine karşı üstünlüğü kurdu. Pas trafiğini elini kolunu sallayarak sürdüren Konya darmadağınık rakibini her geçen dakika sıkıştırmaya devam etti. Çok basit bir gol de yedi, ama o kadar istekli ve iştahlıydı ki, ikinciyi de bulmakta gecikmedi. 
 
MÜSTAKBEL HOCA MUTLU
 
F.BAHÇE etkisiz, dağınık, hatta aciz görüntüdeydi. İki kanat beki Van Der Wiel ve Hasan Ali’nin güya çıkışlarında geriye dönmede geç kalması, Mehmet Topal, Ozan, Josef’in sürekli top kayıpları, oyun stratejisi ne kelime, amaçsız, hiçbir plan ya da taktik içermeyen koşuşturmaları şaşırtıcıydı. Alper ve Aatif sıfır etki, sıfır katkı halindeydiler.
 
GOLLER ucuz yendi. Çıkarken kaptırılan topların peşinden bile koşmadan rakibin ardından bakma ilk yarıdaki golleri getirdi. Alanya karşılaşmasında iki farklı yenilgiden efsane çıkarmış gibi lanse edilen F.Bahçe gitmiş, sıradan bir takım gelmişti.
 
ADVOKAT 2. yarıya, Ozan-Sow değişikliği ile başladı. Bu Konya için bir tedirginlik yaratmadı. Aynı rahatlıkla F.Bahçe’yi karşılarken, kontratakla pozisyon da bulmaya devam ettiler. 3. golden sonra F.Bahçe uyandı. Baskı Sow’la 2. golü getirdi. Bu baskıyı doğal olarak daha da artırdı ama son düdük, müstakbel teknik direktörün yüzünü güldürdü.