19 Mart 2017 Pazar


FIRTINA esmeye devam ediyor. G.Saray’ı da deviren Trabzon’un bu galibiyeti artık skordan, 3 puandan çok çok daha fazlası. Süreç artık başka boyutta. Takım müthiş bir özgüvene ulaştı. Bu durumda tribünlerin uzun süreden beri ilk kez ağzına kadar dolu olması da malumun ilanı.
 
KARADENİZ fırtınası bu ruh haliyle G.Saray karşısına çıktı. Rakibin ileride oyun kurma isteğine aynen karşılık verince ortaya top kaybı zaman zaman fazlaca ama seyir zevki güzel bir mücadele çıktı. Ersun hoca Rodellega’nın yerine geçen haftanın flaş ismi N’doye tercihi dışında artık ezbere bilinen kadroyu tercih etti. N’doye kale dibinde biterek attığı golle de tercihin doğru olduğunu netleştirdi. 
 
YUSUF DİREĞE TAKILDI
 
GOLÜ de erken buldu Trabzon. Olcay ama özellikle Castillo’nun topu sürekli ileri taşıma çabası, Yusuf’un bu çabaya müthiş katkısı, Mas ve Pereira’nın kanat bindirmeleri G.Saray’ı kilitledi. Daha iyisi, rakip baskısında uzun zamandır ilk kez görünen müthiş yardımlaşmaydı. Daha daha iyisi ise golden sonra yaslanma psikolojisine girmeden işine aynen devam etme isteğiydi. Konuk ekibin defansı ileri çekerek ofsayt taktiği gibi görünen işe kalkışmasına ise Trabzon doğrusu yakalandı. Bir kere düşmedi, onda da Yusuf’un şutu direkte patladı.
 
KARADENİZ ekibi ikinci yarıya da ‘Aynen’ başladı. Olcay’la başlayan ve 
onun asistiyle buluşan Yusuf’un muhteşem vuruşuyla biten atakta gelen ikinci gol artık bu iş bitti dedirtti. 
 
Ama Uğur Demirok’un kırmızı kartla oyun dışı kalması son 25 dakikada G.Saray’ı ortaya çıkardı. Sarı-kırmızılılar yoğun baskıyla özellikle son dakikalara yakın gol pozisyonları da buldular ama bu skoru değiştirmeye yetmedi. Maç sonu Akyazı artık kolbastıya teslimdi.