09 Nisan 2017 Pazar


TRABZON’DA dün öyle bir karşılaşma oynandı ki, gözlerde pas bırakmadı. İki takım için de skorun gidip geldiği 7 gollük mücadelede Trabzonspor ortaya koyduğu performansla alkışı hak etti ama 90+1’de gelen Atiba Hutchinson golüne engel olmayınca Beşiktaş’a yol verdi.
 
GİDİŞ gelişleri çok olan bir müsabaka oldu. Bordo-mavili takım çok kötü, tutuk, Rizespor maçını aşamamış ve rakipten çekinen bir tempoyla başladı. Gol de çok erken geldi. Trabzonspor silkeleneceğine sanki üç gol yemiş, bu skor çıkmaz havasında yaslanan, Beşiktaş’ın baskısını seyreden tempodan çıkamadı. 
 
Q7’NİN ÇIKMASI DEĞİŞTİRDİ
 
TRABZONSPOR’U Okay’ın beraberlik golü uyandırdı. Ardından büyük güç Quaresma’nın sakatlanarak çıkması havayı değiştirdi. Ev sahibi takım oyuna girmeye başladı. Şaşırtıcı kırılganlık gösteren Beşiktaş’a karşı nihayet Castillo ve Pereira’yla kanatları kullanmaya başlayan Trabzonspor pozisyon da bulmaya başladı. Hugo Rodallega’nın kafa şutunda Fabri golü engellerken Akyazı’da artık hava değişti. Ezik, rakibin gücünü kabul eden Karadeniz ekibi gitti, başa baş mücadele eden bir takım ortaya çıktı.
 
TAM BİR FUTBOL ŞENLİĞİ
 
İKİNCİ yarı artık tam bir futbol şenliğiydi. Trabzon ikinci yarıya da iyi başladı. Biri yine Fabri’de kalan, diğeri Rodallega’nın ayağında gevelediği iki kaçan pozisyon şanssızlıktı. Durica’nın engel olamadığı Aboubakar şutunun gol olması Trabzon için iyi giden süreci bunalıma soksa da teslim olmak yerine inatçı baskı, art arda iki gol birden getirince bu kez Beşiktaş karıştı. Karşılık Talisca’nın frikiğiyle gelince skora yine eşitlik geldi.
 
ATIBA’NIN son dakika vuruşuyla gelen gol ise maçı Beşiktaş’a getirdi. İkinci yarının ‘İlkler Kralı’ Trabzon bu kez ilk yenilgiyle tanışan taraf oldu.